کد خبر: ۲۳۷۱۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۵ - ۲۵ دی ۱۳۹۸

جنوب نیوز: مهران عالم‌زاده، شهردار اصلاح‌طلب کرمان، به تازگی طی اظهاراتی در جلسه شورای شهر کرمان پیرامون مراسم تشییع سردار سلیمانی گفته است: -اقدامات ما برای تشییع سردار سلیمانی- نزدیک سه میلیارد تومان برای شهرداری هزینه در برداشت که شهرداری کرمان وظیفه خود می‌دانست برای این مراسم انجام دهد!

به گزارش مشرق، او در صحبت‌های خود همچنین اظهار می‌کند: در این راستا شهرداری کرمان، با چاپ ۱۴ هزار مترمربع بنر به این مناسبت، نصب ۵ هزار متر پارچه مشکی، چاپ و انتشار ۷۰ هزار پوستر، نصب حدود ۳ هزار پرچم و استفاده از تمامی بیلبوردها و استرابوردها برای این مراسم، در عوض کردن حال و هوای شهر به خصوص مسیر تعیین شده و میدان آزادی تلاش خود را برای مناسب سازی محیط انجام داد.

عالم‌زاده گفته است: در این مراسم، حدود ۱۴۰ میلیون تومان گل آسیب دیده که باید دوباره کاشته شود.[۱]

* شهردار کرمان به جای فاکتور صادر کردن حضور میلیونی مردم کرمان (از قبیل گل‌های آسیب‌دیده در مسیر تشییع!) باید توضیح بدهد که چرا مسیر به این نامناسبی برای تشییع سردار سلیمانی انتخاب شد؟ چرا برخی معابر منتهی به میدان آزادی کرمان (نقطه آغاز مراسم تشییع) مسدود شده بود و آن حادثه تلخ را آفرید و چرا شهرداری به برخی مناطق آب تزریق کرده بود تا به زعم خود مانع ورود جمعیت به آن نقاط شود!

از این هم بگذریم که اساساً در طول مسیر اتوبان منتهی به میدان آزادی حتی یک سرویس بهداشتی هم برای آن جمعیت میلیونی که عمدتا مسافر بودند به چشم نیامد و در طول مسیر تشییع نیز سیستم صوتی پوشش کامل نداشت.

یعنی شهردار اصلاح‌طلب کرمان باید به جای سخنان مجلس‌آرا؛ باید توضیح می‌داد که مسئولیت او در این‌همه اتفاقات عجیب و بی‌کفایتی‌ها چه میزان بوده است!؟

جدای از این مقولات اما شهرداری کرمان به چه حقی از جیب مردم دست به چنین هزینه گزاف و چند میلیاردی برای مراسم تشییع زده است که حالا اینطور به جای پاسخگو بودن برای فجایع رخ داده در حاشیه این مراسم باشکوه، فاکتورهای آن را به رخ بکشد!؟

آن‌هم مراسم تشییع کسی که خود ساده‌زیست بود و تأکید صریحی هم بر ساده‌زیستی و اشرافی نبودن و حمایت از مردم داشت.

و جالب آنکه هزینه‌کرد موصوف نیز به هیچ وجه به چشم هیچ مشایعت‌کننده‌ای نیامده است و روایت خبرنگاران حاضر در این مسیر مؤید این واقعیت است که آنچه شهرداری به عنوان بیلان کاری اعلام می‌کند، هیچ نمودی نداشته است!

بر اساس اطلاعات رسیده، تیم‌های مختلف قضایی و امنیتی در حال پیگیری حادثه تلخ کشته شدن چند ده مشایعت‌کننده در کرمان هستند و نتیجه این پیگیری نیز به استحضار افکار عمومی خواهد رسید.

پیشنهاد می‌کنیم حالا که رئیس جمهور درخواست تشکیل دادگاه ویژه برای رسیدگی به پرونده شهدای هواپیمای اوکراینی و مقصران آن حادثه کرده است، قصور مسوولان شهر کرمان که دستکم ۶۰ نفر را قربانی کرده است نیز در همان دادگاه رسیدگی شود و عاملان اصلی این فاجعه نیز مجازات شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: