کد خبر: ۲۳۷۱۳۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۵ - ۲۵ دی ۱۳۹۸
تیم استقلال لابلای توفانی که در کادر فنی و مدیریتی اش رخ داد در فصل نقل و انتقالات زمستانی روزهای کم خبری را گذراند و تنها یک خرید انجام داد.
جنوب نیوز: در شرایطی که تیم استقلال خیلی دیر سرمربی نیم فصل دوم لیگ برتر نوزدهمش را شناخت انتظار می رفت وضعیت بدی در نقل و انتقالات نصیبش شود اما در نهایت از خطر جدی که در آخرین ساعات آخرین روز جابجایی بازیکنان در انتظارش بود نجات یافت و دوباره با تغییراتی اندک به دور برگشت آمد.

*دروازه؛ همچنان خالی!

تیمی که باید از دوم بهمن ماه وارد پلی آف لیگ قهرمانان 2020 آسیا شود هنوز هم یک جای خالی درون دروازه اش دارد. به نظر می رسد مسئولان باشگاه همچنان به قولی که شایعه شده بود به حسین حسینی داده اند که بیش از یک دروازه بان ذخیره جذب نکنند، پایبندند و اصلا سراغ دروازه بان سوم نرفتند. پستی حساس و البته مهم که یک مصدومیت یا محرومیت در آن، می تواند سرنوشت سه جام را برای این تیم تغییر بدهد. حسین حسینی و حسین پورحمیدی دو دروازه بان اول و دوم این تیم هستند در حالی که هر تیم لیگ حرفه ای باید سه دروازه بان داشته باشد.

*خط دفاع؛ گوک آمد، میلیچ در ابهام!

در پست دفاع استقلال روزبه چشمی، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، وریا غفوری، میلاد زکی پور، شاهین طاهر خانی، امیرحسین کارگر، میلاد باقری و هروویه میلیچ را داشت. باقری که حتی یک دقیقه هم برای استقلال بازی نکرده بود از این تیم جدا شد. به‌جای او عظیم گوک پس از پایان سربازی اش از ملوان به این تیم برگشت. استقلال در دور رفت 17 گل دریافت کرد و گفته می شد قرار است یکی از بازیکنانی مانند پژمان منتظری، هادی محمدی، عقیل کعبی، آرمین سهرابیان و سعید آقایی راهی استقلال شوند اما در نهایت هیچ‌کدام آبی‌پوش نشدند تا اوضاع به همان شکل قبل باقی بماند.

*خط هافبک؛ جای داریوش پر نشد!

شاید یکی از مهره هایی که استقلالی ها خیلی دوست داشتند به جای داریوش شجاعیان به خط هافبک شان اضافه شود تا کنار فرشید اسماعیلی امان همه رقبا را ببرند پاتوسی بود که هرگز به تیم فصل قبلش برنگشت. از این رو با حضور علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، مسعود ریگی، آرش رضاوند، سینا خادم پور و رضا آذری این تیم در این خط هیچ تغییری نداشت و حتی رضا آذری را هم که استراماچونی و وریا غفوری اخراجش کرده بودند حالا با تیم تمرین می کند. البته گفته می شود برنی ایبینی سابقه بازی در دو پست هافبک راست و چپ را داراست. تازه داریوش هم از لیست خارج شد تا جا برای ایبینی باز شود.

*خط حمله؛ خط محبوب فرهاد!

استقلال با داشتن زوج دیاباته و مهدی قائدی و زدن 33 گل در حال حاضر بهترین خط حمله لیگ را دارد. فرهاد مجیدی هم که برای تقویت این خط ارسلان مطهری و برنی ایبینی را جذب کرد و قرار است مرتضی تبریزی را هم احیا کرده و به این گروه اضافه کند. از طرفی محمد بلبلی مهاجم دیگر این تیم است که از دور برگشت توان بازی برای استقلال را دارد و به نظر می رسد خواست قلبی سرمربی جوان استقلال در حال برآورده شدن است. آنجا که گفته بود دوست دارد تیمش در هر بازی 4 گل بزند حتی اگر دو گل بخورد. یا به تعبیری دیگر گفت دوست دارد تیمش تهاجمی باشد و به ازای هر یک گلی که می خورد دو گل به حریفش بزند.

*بلایی که به خیر گذشت!

درست در ساعات آخر فصل نقل و انتقالات، استقلال دست به کار شد تا برای سجاد آقایی، مرتضی تبریزی و علی دشتی رضایتنامه صادر کند. در حالی که ساعاتی پیش مرتضی آقاخان و میلاد باقری با همین شرایط از این تیم جدا شده بودند. البته این اتفاق برای سجاد آقایی هم رخ داد ولی با فشاری که هواداران تیم در فضای مجازی به مدیران استقلال آوردند احتمال می رفت بلای بزرگی از بیخ گوش تیم گذشته اما در ساعات پایانی مشخص شد رفتن آقایی صحت داشته و به ذوب اهن رفت. طرفداران تیم معتقد بودند که وقتی هنوز مسئولان باشگاه نتوانسته اند بازیکن بگیرند چرا مهره های تیم را یکی پس از دیگری از دست می دهند؟ البته دشتی هم قرار بود با حردانی بازیکن فولاد به اضافه مبلغی معاوضه شود، که در نهایت دو طرف بر سر مبلغ به توافق نرسیدند و دشتی ماندگار شد.

*میلیچ یا دفاع کامرونی؟

معضل دفاع چپ هنوز به طور کامل در تیم استقلال برطرف نشده است. میلاد زکی پور که مدعی بود از هلند پیشنهاد دارد پس از تصمیم اولیه میلیچ برای خداحافظی از استقلال و با فشار باشگاه در تیم ماند ولی بعد میلیچ گفت شاید برگردد! اما برگشتن او با اما و اگرهایی مواجه شد که استقلالی ها را بر آن داشت تا با یک مدافع کامرونی صحبت کرده و او کاندیدای بازی در دفاع چپ استقلال شد تا اگر یک درصد میلیچ تا جمعه نیامد او را به عنوان بازیکن آزاد به تهران و استقلال بیاورند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: