کد خبر: ۲۳۷۱۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۲ - ۲۳ دی ۱۳۹۸


جنوب نیوز: یک رقصنده اینستاگرامی که در جریان اغتشاشات آبان 98 نیز مردم را به اعتراض خیابانی تشویق کرده بود[1] به تازگی و در واکنش به سقوط هواپیمای اوکراینی در یک تصادف غیر عمد؛ این رخداد را به "اشتباه سخت" در مقابل انتقام سخت تشبیه کرده است.

او که عبارت "انتقام سخت = اشتباه سخت" را در استوری اینستاگرام خود قرار داده، در استوری دیگری در همین رابطه نوشته است: "گوشه‌ی ذهنتون به اینم فکر کنید که اگه این پرواز داخلی بود و همه مسافرا ایرانی بودن هم آیا مشخص می‌شد خطای انسانی بوده؟!"

*ما قضاوت درباره رفتار این قبیل ایفلوئنسرها اینستاگرامی را به مخاطبان محترم واگذار می‌کنیم.

خاصّه اینکه با توجه به پر مخاطب بودن و دنبال‌کنندگان بالایی که صفحات این افراد دارند؛ رفتارهای ضد امنیتی و بعضا دشمنانه آنها علیه مردم و کشور که عموما امنیت مردم و تخریب ذهن آنها را هدف گرفته، حاوی برخی تأثیرات است.

تأثیراتی که نمونه آنرا در اغتشاشات آبان به رأی‌العین مشاهده کردیم و پس از عملیات غرورانگیز و تاریخی سپاه علیه آمریکا نیز همین تأثیرات را در بروز تجمعات به بهانه هواپیمای اوکراینی دیدیم.[2]

چه اگر فراخوان‌های این افراد برای حرکت خیابانی نبود بسا که اغتشاشات اساساً رخ نمی‌داد و اعتراضات مسیر معقولی را دنبال می‌کرد.

این مقوله می‌طلبد که چشمان ناظر کشور با دقت بیشتری، این قبیل فعالیت‌های خرابکارانه را دنبال کنند و اجازه ندهند که امنیت مردم به حرّاج عده‌ای ناآگاه گذاشته شود.

خاصّه در شرایطی که کشور عملا در شرایط جنگی قرار دارد و احتمال وقوع "درگیری محدود" بین ایران و آمریکا بالاست.

به سخن دیگر اینکه چشمان ناظر کشور نبایستی اجازه بدهند سرنوشت کشور به جای اتاق‌های فکر و استدلال در صفحات اینستاگرامی تعیین شود.

آنهم توسط افرادی که به جای شکرگذاری از نعمت نظام اسلامی، مالیات کم و آزادی فعالیت در فضای مجازی؛ بصورت روزانه مشغول تیشه زدن به ریشه فرهنگ و امنیت کشور هستند.

در بحث سقوط هواپیمای اوکراینی باید دانست که این مقوله قبل از اعلام گزارش رسمی "جعبه سیاه" هواپیما مورد پذیرش مسئولیت قرار گرفت و این رفتار در دنیا بیسابقه است.

ضمن اینکه مقامات اوکراینی هم قبل از اعلام پذیرش مسئولیت تأکید داشتند که شواهدی مبنی بر اصابت هواپیما در دست نیست.

پس ادعای رقصنده مذکور به هیچ وجه صحیح نیست و این اعتقاد دینی و وجدانی مقامات مسئول در ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه پاسداران بود که موجب پذیرش مسئولیت شد نه خارجی بودن چند مسافر پرواز هواپیمای اوکراینی!

بیان این سخن ضروریست که ما عملاً شاهد یک خط نفاق هستیم که عصبانی از "پاسخگو بودن نظام"؛ خود را به آن راه زده و با گِرای ستاد جریان سیاسی خاص؛ اصرار بر القای دروغگو بودن نظام و تهدید ساختن از فرصت‌ها دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: