کد خبر: ۲۳۶۴۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۳ - ۲۱ آذر ۱۳۹۸
یادواره سرداران و ۶۷۰ شهید شهرستان دشتستان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
یادواره سرداران و ۶۷۰ شهید شهرستان دشتستان برگزار شد

به گزارش جنوب نیوز، فرمانده سپاه دشتستان صبح چهارشنبه در این یادواره اظهار داشت: در طول دوران پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، شهرستان دشتستان به‌خوبی درخشیده است که سعی ما این بوده که در طی سال برای حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس یادواره‌های مختلفی برگزار کنیم.

سرهنگ نعمت‌الله غلامپور تصریح کرد: در سال ۹۸، با توجه به برگزاری کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر، نوع برگزاری یادواره شهدای دشتستان را به شکل کاملاً تخصصی برگزار کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: یادواره ۱۶۳ شهید دانش‌آموز شهرستان دشتستان، یادواره شهدای ورزشکار، نصب تصاویر و المان شهدا در تمامی شهرها و روستاهای شهرستان، تولید فیلم و تیزرهای مختلف با موضوع شهادت و تولید و انتشار چندین جلد کتاب بخشی از فعالیت‌های سال جاری در حوزه ایثار و شهادت بوده است.

غلامپور با بیان اینکه بر اساس آمار ثبت و احوال استان بوشهر، جمعیت شهرستان دشتستان در سال ۱۳۶۵، ۱۸۱ هزار نفر بوده که ۹۰ هزار نفر آن مرد بوده است افزود: از این تعداد حدود ۴۰ هزار نفر توانایی حمل اسلحه و دفاع کشور داشته‌اند که ۱۶ هزار نفر از آن‌ها در جبهه‌های حق علیه باطل شرکت کرده‌اند.

فرمانده سپاه دشتستان خاطرنشان کرد: نتیجه حضور ۱۶ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، تقدیم ۶۷۰ شهید، ۱۵۰ آزاده، ۱۸۵۰ مجروح و جانباز بوده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: