کد خبر: ۲۳۶۳۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳:۴۷ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸
در یادواره شهدای شهرستان عسلویه
یادواره 13 شهید و شهدای گمنام شهرستان عسلویه با حضور امام جمعه و فرماندار این شهرستان به همراه ویژه برنامه هایی برگزار شد.
امام جمعه عسلویه گفت: انتخابات در پیش داریم و باید چشم و گوشمان را باز کنیم تا فرد اصلح انتخاب شود؛ هیچ حزب، گروه، طیف سیاسی و جناحی برای مردم کار نکرده بلکه این خون شهدا است که ما را به اینجا رسانده است. 

به گزارش جنوب نیوز، سید علی هاشمی‌نژاد صبح امروز در یادواره 13 شهید و شهدای گمنام شهرستان عسلویه اظهار داشت: هر قدمی که برای شهدا برداشته شود کم است و بدانیم حق شهدا را به تمام معنا به هیچ وجه نمی توان ادا کرد.

امام جمعه عسلویه افزود: شهدا جزء فشر خاصی هستند که به جز خداوند مدیون هیچ قشری نیستند اما همه اقشار جامعه بدهکار آنها و مدیون آنها هستند؛ عزت، شوکت، قدرت و افتخار کشورمان مدیون خون شهداست که از جان شیرین خود گذشتند تا روشنی بخش محفل جامعه باشند.

هاشمی نژاد عنوان کرد: بالاترین مقام از آنها شهدا است که بدون واسطه از خداوند رزق می‌گیرند و آثاری از خود بر جای گذاشتند که بقای اسلام و انقلاب مدیون تلا‌ش‌های آنهاست؛ اصول و ارزشی به واسطه تلاش‌های شهدا به وجود آمد که متاسفانه اکنون این ارزش‌ها در سطح جامعه کم رنگ شده است.

امام جمعه عسلویه بیان کرد: برگزاری این نوع محافل تاثیرات بسیار معنوی در دیدار و شهرمان دارد اما مهمتر از برگزاری این جلسات به نام شهدا این است که فرهنگ ارزشمند شهدا در زندگی پیاده شود.

هاشمی‌نژاد گفت: شهدا زنده هستند و اعمال و کردار ما را می بینند که نیاز است کاری کنیم که شرمنده شهدا نشویم.

وی با اعلام این که اگر برای پاسداشت خون شهدا، باید بصیرت مان را بالا ببریم، عنوان کرد: انتخابات در پیش داریم و باید چشم و گوشمان را باز کنیم تا فرد اصلح انتخاب شود؛ هیچ حزب، گروه، طیف سیاسی و جناحی برای مردم کار نکرده بلکه این خون شهدا است که ما را به اینجا رسانده است.

امام جمعه عسلویه اظهار داشت: چشم و گوشمان در انتخابات به صحبت‌های مقام معظم رهبری باشد و نیاز است که  مواظب باشیم که بدون بصیرت به کسی از جمله قوم و خویش کاندیداهایمان رای ندهیم.

عبدالنبی یوسفی  اظهار داشت: در سال 97 ستاد یادواره 13 شهید و شهدای گمنام شهرستان عسلویه پایه ریزی شد و سعی کردیم که از تمامی ظرفیت‌های شهرستان برای برگزاری این یادواره استفاده کنیم.

فرماندار شهرستان عسلویه با بیان اینکه شهیدان دارای بصیرت خدایی بودند که در مسیر حق قرار گرفتند تا هنر آنها امروز جهانی است گفت: شهدای در عرش هستند اما باید این گنجینه ارزشمند حفظ شود تا به نسل بعد تحویل داده شود.

یوسفی ادامه داد: یکی از عمده‌ترین دست آورد همایش شهدا وحدت و انسجامی است که ایجاد می‌شود که البته این وحدت در سطح شهرستان عسلویه با حضور مذاهب تشیع و تسنن بی‌نظیر است.

وی با اشاره به فعالیت‌های ستاد برگزاری یادواره 13 شهید و شهدای گمنام اظهار داشت: جمع آوری خاطرات و آثار شهدا و اقدام به تالیف کتاب نخل‌های سرافراز، ساخت فیلم مستند فداییان خلیج فارس، تولید نماآهنگ سپاه حضرت زینب(س) به خوانندگی رضا نیک فرجام و اصلاح و کیفی سازی تصاویر شهدا بخشی از فعالیت‌های این ستاد است.

یوسفی ادامه داد: برگزاری 16 یادواره قشری، حوزه‌ای و پایگاهی در سطح شهرستان، برگزاری مقاله نویسی در شهرستان، برگزاری هشت مسابقه فرهنگی ورزشی به نام و یاد شهدا و نام گذاری خیابان‌ها و معابر و اماکن شهری و اداری و شرکت‌ها به نام شهدا از دیگر فعالیت‌های ستاد برگزاری یادواره شهرستان بوده است.

وی افزود: شهدا که عزیزترین هستی خود یعنی جانشان را فدا کردند در یادواره شهدا سخن گفتن سخت است به خصوص در جمع انسانهای بزرگ، علما و عزیزان اهل جهاد، ایثار و شهادت، همه امروز میزبان هستند.

فرماندار عسلویه با اشاره به وحدت شیعه و سنی گفت: عسلویه نماد وحدت در کشور است وحدت باعث دوام این نظام است نظام جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و هدایت رهبر معظم انقلاب و حضور شما مردم در دنیا می‌درخشد.

وی افزود: یادواره شهدا کار بسیار ارزشمندی است، رهبر انقلاب  فرمودند یادواره شهدا گنج انقلاب است؛ در راستای گرامیداشت یاد شهدای شهرستان عسلویه برنامه‌های خوبی در شهرستان انجام شده است که این یادواره محوری‌ترین برنامه آن است که لازم می‌دانم از همه دست اندرکاران برنامه تشکر و قدردانی نمایم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: