کد خبر: ۲۳۶۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۵ - ۱۶ آذر ۱۳۹۸
هنرمندان خیابانی هند زاغه‌ای در نزدیکی دهلی نو را نقاشی کردند.
به گزارش جنوب نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهی از هنرمندان خیابانی در هند نما و فضای یک زاغه زشت و کثیف را تغییر داد‌اند. به همین دلیل این روزها  آمار سلفی گرفتن در این منطقه افزایش یافته است.

زاغه "راغوبر ناگار" در حاشیه ابرشهر 20 میلیون نفری دهلی نو خانه‌ای برای مهاجران جوامع هند است. این مردم در فاصله بسیار کمی از هم و در سازه‌هایی سست زندگی می‌کنند و اغلب فاقد امکانات اساسی هستند.

 نقاشی در و دیوارهای یک زاغه در نزدیکی دهلی نو در هند / عکس: خبرگزاری فرانسه

زاغه رنگی هند

اما در کمتر از یک ماه حدود 15 تا 20 نفر از هنرمندان خیابانی به صورت داوطلب با رنگ‌های رنگین کمان به این منطقه حمله کرده و نقاشی‌های دیواری بزرگی از طبیعت، نمادهای دینی و زندگی روزمره را بر روی دیواره‌ زاغه‌ها نقاشی کردند.

زاغه هند در نزدیکی دهلی نو/ عکس: اکونومیک تایمز

زاغه رنگی هند (+عکس)

"یوگش سینی" موسس نقاشی خیابانی دهلی نو در این باره گفت: هدف ما ایجاد فضای شاد و پرانرژی برای مردمی است که به طور سنتی از سوی جامعه هندی نادیده گرفته می‌شوند. این رنگ‌ها باعث افزایش شادی و اعتماد به نفس مردمِ این زاغه می‌شود.

در و دیوارهای نقاشی شده در زاغه هندی/عکس: اکونومیک تایمز

زاغه رنگی هند (+عکس)

این تغییر به دنبال پیشنهاد یک نماینده شورای محلی برای زیباسازی و تغییر این مکان رخ داد. این زاغه همواره به دلیل بوی بد و کثیف‌اش معروف بود.

در و دیوار رنگی زاغه‌ای در هند/ عکس: اکونومیک تایمز

زاغه رنگی هند (+عکس)

"سانتوش" یکی از ساکنان این منطقه در این باره گفت: ما احساس خوبی داریم و شاد هستیم. این روزها مردم بیشتری برای گرفتن عکس به زاغه ما می‌آیند.

عکس: اکونومیک تایمز

زاغه رنگی هند (+عکس)

وی افزود: این روزها حس می‌کنیم بخش از مردم جامعه هستیم.

منبع:عصرایران

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: