کد خبر: ۲۳۶۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۰ - ۰۴ آذر ۱۳۹۸
رئیس کل دادگستری فارس خبرداد:
این مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: تداوم ، پایداری و ثبات نظم ، امنیت و آرامش جامعه اولویت دستگاه قضایی است و همه ما باید تلاش نماییم در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی به رهنمود های دلسوزانه رهبر معظم انقلاب توجه کنیم.
تعیین تکلیف متهمان اغتشاشات اخیر فارس/ آغاز محاکمه اشرار به زودی

 رئیس کل دادگستری استان فارس از تعیین تکلیف متهمان اغتشاشات اخیر در استان تا دو روز آینده خبر داد.

به گزارش جنوب نیوز، حجت الاسلام  سید کاظم موسوی با حضور در زندان مرکزی شیراز  با بیان اینکه اگر اعتراض و انتقاد در جهت اصلاح امور باشد نباید منجر به تخریب اموال عمومی و بیت المال و اموال خصوص مردم شود گفت: متأسفانه عده ای از افراد با سوء استفاده از احساسات مردم باعث وارد آمدن خسارت به بیت المال شدند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه از آغاز محاکمه اشرار ، آشوبگران و اوباش دخیل در اغتشاشات در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: در دادسرا با تعیین شعب ویژه،  بازپرس های  مجرب پرونده ها را بررسی می کنند و در سراسر استان نیز با صدور بخشنامه ای به دادستان های حوزه های قضایی تأکید شده تا در دو روز آینده پرونده های دستگیر شدگان حواث اخیر را تعیین تکلیف و برای مقصرین قرار مجرمیت صادر کنندتا در دادگاه پس از محاکمه ، عدالت در خصوص آنان اجرا شود.

رئیس شورای قضایی استان فارس با اشاره به اینکه ممکن است در جمع دستگیر شدگان کسانی باشند که تخلف کمتری از آنان سر زده باشد، گفت: در صورت اثبات بی گناهی و یا خفیف بودن تخلف آنان در صورت همکاری و معرفی عوامل مؤثر و اصلی اغتشاشات زمینه آزادی و یا تخفیف در مجازات آنان فراهم می شود.

 وی در ادامه تأکید کرد : امنیت خط قرمز دادگستری است و باید همواره نسبت به حیله و کید دشمنان و کشورهای غربی هوشیار باشیم چر که اگر این کشورها خیر خواه ما بودند مردم و کشور را با تحریم های ظالمانه تحت فشار قرار نمی دادند بنابراین دشمنان خواستار برهم خوردن نظم و امنیت در جامعه هستند تا از این طریق به اهداف شوم خود دست یابند.

این مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: تداوم ، پایداری و ثبات نظم ، امنیت و آرامش جامعه اولویت دستگاه قضایی است و همه ما باید تلاش نماییم در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی به رهنمود های دلسوزانه رهبر معظم انقلاب توجه کنیم.

در ادامه این هیأت قضایی علاوه بر زندان مرکزی شیراز از چندین بازداشتگاه دیگر نیز بازدید و با بازداشت شدگان دیدار و مسائل آنان را مورد بررسی قرار دادند.

در دیدار رئیس کل دادگستری استان فارس از زندان مرکزی شیراز دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان معاونین دادگستری و مدیر کل زندان های استان فارس نیز حضور داشتند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: