کد خبر: ۲۳۵۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - ۲۱ آبان ۱۳۹۸
بعثی‌ها و جریان‌های انحرافی با حمایت و تحریک مستقیم برخی کشورهای غربی و عربی تلاش کردند تا تظاهرات مشروع شهروندان عراقی را از مسیر مسالمت آمیز خارج کرده و به خشونت کشانده و بر آن موج سواری کنند.
به گزارش جنوب نیوز ، شهروندان عراقی از ابتدای اکتبر گذشته در اعتراض به وضعیت معیشتی و رفاهی و موضوع فساد تظاهرات خود را به شکل مسالمت آمیز آغاز کردند که دولت و پارلمان و از همه مهمتر مرجعیت عالی دینی بر مشروع بودن خواسته‌های مردم تاکید و بر ضرورت تلاش جدی برای برآورده شدن آنها  تاکید کرده‌اند.

با این حال عناصر نفوذی که عموما بعثی‌های صدامی زخم خورده از نظام سیاسی جدید مبتنی بر مردمسالاری و نفی استبداد و دیکتاتوری و مشارکت همه طیف‌های مردم در قدرت است در کنار برخی عناصر منحرف داخلی با تحریک و حمایت مستقیم برخی طرف‌های غربی و عربی و صهیونیستی برای به خشونت کشاندن تظاهرات مسالمت آمیز و منحرف کردن مسیر مطالبات مشروع مردمی تلاش کردند و در این راه مسبب مشکلات و تلفات انسانی و خسارت‌های فراوان به اموال عمومی و خصوصی شدند

با این حال شهروندان عراقی به شکل‌های مختلف بر مخالفت خود با بعثی‌های صدامی و تحرکات منفی و خشونت آفرین آنها تاکید کرده‌ اند که عکس زیر یکی از این نمونه‌هاست. با این  عنوان :« هرگز با بازگشت بعثی‌های مقبور تحت هیچ عنوانی موافقت نخواهیم کرد»

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: