کد خبر: ۲۳۵۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۵ - ۱۹ آبان ۱۳۹۸
حمله "زنان سگ‌گردان" به یک طلبه ناهی از منکر
حملات سگ‌های صاحبدار در شهرهای ایران و حتی در شهرهای مذهبی تبدیل به یک معضل خطرناک شده است که البته مشخص نیست صدای آژیر آن چه زمانی به گوش مسئولان ذیربط در وزارت کشور و در نیروی انتظامی خواهد رسید؟!

جنوب نیوز: حجت الاسلام "ابوالحسن کیهانی فاضل"، سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان کبودرآهنگ که اخیراً پس از نهی از منکر 2 خانم داگ‌واکر (سگ گردان) مورد حمله خودرویی آنها قرار گرفت و هم‌اکنون در بیمارستان بستری است؛ به خبرگزاری رسا گفت: شب وقوع حادثه در زمان بازگشت به منزل، خودروی شاسی بلندی را دیدم که جلوی ورودی پارکینگ منزل ما پارک شده بود و امکان حرکت را در معبر غیر ممکن ساخته بود.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: بعد از مدتی که از جست و جو برای یافتن راننده ناامید شدم به پارکی که در نزدیکی منزل ما بود مراجعه کردم تا بتوانم صاحب خودرو را پیدا کنم.

وی افزود: با ورود به پارک دو نفر خانم را مشاهده کردم که در حال گرداندن سگ بودند و وقتی متوجه شدم که مالک خودرو هستند از آنها خواستم تا خودروی خود را از آن محل جا به جا کنند.

سرپرست تبلیغات اسلامی کبودرآهنگ خاطرنشان کرد: با بیان آرام به آنها گفتم که در این پارک کودکان و عموم مردم رفت و آمد می‌کنند و بهتر است که این حیوانات را داخل پارک نیاورید که در این زمان یکی از آن خانم‌ها از در فحاشی وارد شد و خطاب به من گفت که شما چه کاره هستید و آزادی ما را سلب کرده‌اید!

کیهانی فاضل ادامه داد: در این حین بنده با پلیس110  تماس گرفتم و آن دو خانم در حین فحاشی سوار خودرو شدند و حرکت کردند و چند متر جلوتر ایستادند و من که برای برداشتن شماره پلاک خودرو پشت ماشین قرار گرفته بودم در یک لحظه متوجه شدم که خودرو با دنده عقب در حال آمدن است. (و به من اصابت کرد)

وی افزود: حرکت بعدی خودرو که به قصد -اصابت به من- من انجام شد شائبه این که آنها مرا ندیده‌اند را از بین می‌برد.

کیهانی فاضل هم‌اکنون به دلیل خونریزی داخلی بستری است و گفته می‌شود پلیس، خودرو و مجرمان را دقایقی بعد از این حادثه توقیف کرده است.[1]

*مسئله حمایت تأثیرگذار قانونی از آمران به معروف متأسفانه آنطور که باید و شاید مورد توجه مسئولان ذیربط نیست و پیوست‌های تبلیغی آن نیز در جامعه ترویج نمی‌شود.

و به همین دلیل است که هر از گاهی شاهد حملات شدید کسانی مثل اراذل و اوباش و سگ‌گردان‌ها به مردم عادی، ناهیان از منکر و حتی پلیس هستیم.

در واقع مسئولان امر باید پاسخگو باشند که چرا در یک جامعه اسلامی، برخی اراذل و اوباش که مثلا تا سر حد مرگ از دزدی از یک بانک می‌ترسند اما در مواقعی از حمله به ناهیان از منکر و حتی ضرب و شتم پلیس هیچ خوف و اِبایی ندارند؟!

بحث سگ‌گردانی و خطرات آن نیز در مقابل چشم مسئولان و پلیس قرار دارد اما باز هم جز کرختی چیزی به چشم نمی‌خورد.

حملات سگ‌های صاحبدار در شهرهای ایران و حتی در شهرهای مذهبی تبدیل به یک معضل خطرناک شده است که البته مشخص نیست صدای آژیر آن چه زمانی به گوش مسئولان ذیربط در وزارت کشور و در نیروی انتظامی خواهد رسید؟!

چند هفته قبل بود که یکی از مقامات دولتی در شهر قم از وقوع 320 مورد حمله سگ‌های صاحب‌دار به شهروندان قمی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.[2]

رسانه‌ها همچنین روز گذشته گزارش دادند که یک سگ صاحب‌دار در منطقه دزاشیب تهران به دو شهروند حمله کرده و موجب مصدومیت شدید آنها شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: