کد خبر: ۲۳۵۷۱۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۵ - ۱۴ آبان ۱۳۹۸

جنوب نیوز: «حسین کاشفی»، فعال اصلاح‌طلب و از اعضای حزب اتحاد ملت در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا اظهار کرده است: اصلاح‌طلبان با توجه به پیشینه‌ای که دارند و اگر در جاهایی هم از دولت حمایت کردند صادقانه گفته‌اند که از دولت حمایت کرده‌ایم و جایی هم که انتقاد وارد است انتقاد کرده‌اند؛ اما جایی هم مثل شناگری بوده که دست او را بسته و گفته‌اند برو شنا بکن؛ نمی‌شود واقعیت را ندید.

او تصریح می‌کند: نباید آدرس اشتباه بدهیم و بگوییم مقصر مشکلات کشور اصلاح‌طلبان هستند، باید دید چقدر کوتاهی به جریان اصول‌گرا و چقدر آن به اصلاح‌طلبان می‌رسد.

کاشفی درباره انتخابات آتی نیز گفته است: اصلاح طلبان نمی‌گویند در انتخابات شرکت نمی‌کنند اما وقتی نیروی نیرویی ندارند، چه کار کنند؟ [1]

*ستاد جریان چپ باید به مردم توضیح بدهد که در کدامین یک از شناگری‌های خود دست بسته بوده است؟!

آنها "روحانی و برجام و مذاکره" را می‌خواستند و به هر سه نیز رسیدند...

اما اکنون به جای اینکه به مردم توضیح بدهند چرا هیچ عایدی از این آرزوها نداشته‌اند و به جای اینکه از ساحت ملت و نظام اسلامی «عذرخواهی» کنند؛ مشغول مقصّرتراشی شده‌اند.

جالب است که ستاد جریان خاص برای این آرزوهای خود حتی از خطوط قرمز نظام هم عبور کرد اما با سماحت رهبر معظم انقلاب مواجه شد.

ولی همانطور که شاهدیم باز هم نمکدان می‌شکند و اعلام می‌کند که ما مقصر نیستیم، ما دست بسته بودیم و غیره.

اصلاح‌طلبان در قضایای پیش گفته مشغول زیر سؤال بردن یکی از بدیهی‌ترین اصول دموکراسی یعنی «پذیرش مسئولیت» هستند و رفتار آنها در عدم قبول وضع موجود و عذرخواهی نکردن از مردم؛ می‌رود تا به یکی از عبرت‌های تلخ سیاست در تاریخ جهان بدل شود.

در این زمینه و از باب تذکر، می‌توان به این بخش از صحبت‌های "قیس خزعلی" دبیر کل جنبش عصائب عراق اشاره کرد که در یکی از مصاحبه‌های خود تأکید دارد که ما (عصائب) یکسال در دولت عراق مسئولیت داشته‌ایم و بابت این زمان مسئول هستیم.[2]

در اشاره به بخش انتخاباتی اظهار کاشفی باید بیان کرد که اصلاح‌طلبان مثل هر جریان سیاسی دیگری باید به جای اصرار بر «تحریم خاموش» انتخابات و شرط گذاری برای نظام در بحث صلاحیت‌ها؛ نامزدهایی را به شورای نگهبان معرفی کنند که ظن تأیید صلاحیت آنها وجود دارد.

اینکه یک جریان سیاسی تعدادی از رجال پیر، زندان‌رفته، مسئله‌دار و فاقد برخورداری از بدیهیات قانونی را در لیست خود بگذارد و اعلام کند که ما جز اینها کاندیدایی نداریم؛ یک رفتار دون شأن است که در نظامات دیگر دنیا به مثابه خیانت و پنجه کشیدن به صورت قانون تلقی خواهد شد.

گفتنیست، اصلاح‌طلبان در کنار زمزمه تحریم خاموش انتخابات، بر این نکته نیز تأکید دارند که انتخابات مجلس می‌تواند زمینه شورش خیابانی را برای آنها فراهم کند.[3]

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: