کد خبر: ۲۳۵۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸
بعد از التهاباتی که بازار سکه و طلا در سال گذشته تجربه کرد و قیمت‌ها به صورت ثانیه‌ای با نوسان و بالا رفتن‌نرخ‌ها روبرو بود، از ابتدای امسال با توجه به دخالت بانک مرکزی در بازار و کنترل و ثبات نرخ ارز، قیمت سکه و طلا نیز آرام گرفت، به طوری‌که چند صباحی است سکه تمام در کانال ۴ میلیون تومان و هرگرم طلای ۱۸ عیار در محدوده ۴۰۰ هزار تومان معامله می‌شوند.
به گزارش «جنوب نیوز» به نقل از فرارو؛ سال گذشته قیمت سکه به ۵ میلیون تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۵۵۰ هزار تومان نیز افزایش پیدا کرد، اما با گذشت حدود یک‌سال از آن روز‌ها به نظر می‌رسد دیگر نباید منتظر چنین التهاباتی در این بازار باشیم.
 
 
ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با فرارو در مورد پیش بینی خود از بازار سکه و طلا تا پایان سال و اینکه این رکود بر بازار تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کند، گفت: «با توجه به اینکه در حال حاضر فصل سنتی خرید طلا و سکه نیست، به اعتقاد بنده این رکود تا شب عید ادامه دارد، اما تا پایان سال و فرا رسیدن سال جدید به نظر می‌رسد بازار یک تکانی بخورد و رونق نسبی حاکم شود.»
 

وضعیت آخرین قیمت‌ها در بازار داخل

بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر قیمت انواع سکه و طلا امروز افزایش داشت و برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۴ میلیون ۵۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۴ میلیون تومان معامله شد.
 
هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان، ربع سکه هم با ۱۰ هزار تومان افزایش نسبت به معاملات شنبه یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۸۵۰ هزار تومان فروخته شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۰۷ هزار ۴۵۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۵۰۲ دلار قیمت خورد.
 
قیمت سکه و قیمت طلا در بازار
نوع قیمت معاملاتی روز  گذشته قیمت معاملاتی امروز 
مثقال طلا
۱۷,۶۷۰,۰۰۰
۱۷,۶۵۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۴,۰۷۹,۱۲۰
۴,۰۷۴,۵۰۰
سکه جدید
۴۰,۰۳۰,۰۰۰
۴۰,۰۵۰,۰۰۰
سکه قدیم
۳۹,۹۰۰,۰۰۰
۴۰,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۲۰,۳۰۰,۰۰۰
۲۰,۵۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۱۲,۴۰۰,۰۰۰
۱۲,۵۰۰,۰۰۰
سکه گرمی
۸,۳۰۰,۰۰۰
۸,۵۰۰,۰۰۰
انس طلا
۱۵۰۳ دلار
۱۵۰۲ دلار


قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

صرافی ملی قیمت دلار را برای دوشنبه پانزدهم مهر بدون تغییر نسبت به نرخ‌های پایانی یکشنبه، ۱۱ هزار ۴۰۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری کرد.

قیمت فروش یورو، در صرافی‌های بانک‌ها تغییری نداشت و ۱۲ هزار ۶۰۰ تومان اعلام شد؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار ۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد.
 
نرخ ارز، دلار، دینار عراق، سکه و طلا در بازار امروز دوشنبه ۱۵ مهر ۹۸

قیمت این روز‌های دینار عراق در برابر ریال ایران

درسال‌های اخیر ارزش دینار عراق در روز‌های نزدک به اربعین اوج می‌گیرد به نحوی که سال گذشته ارزش دینار عراق تقریبا به ۱۴۰ برابر ارزش ریال رسید. یعنی هر دینار عراق را در باید حدود ۱۴۰ ریال می‌خریدید. اگر به تومان تبدیلش می‌کردیم، هر دینار عراق معادل حدود ۱۴ تومان می‌شد.

به خاطر همین معمولا دینار عراق را در پارت‌های هزار تایی می‌فروشند. یعنی شما پول می‌دهید و یک پارت هزار دیناری می‌خرید. برای پی بردن به قیمت واقعی دینار در بازار آزاد، خودتان باید دست به کار شوید.

مشاهدات ما از بازار آزاد نشان می‌دهد که در ایام اربعین امسال قیمت هر هزار دینار عراقی بین ۹ هزار و ۷۰۰ تا ۱۰ هزار تومان است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: