کد خبر: ۲۳۵۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۲ - ۰۹ مهر ۱۳۹۸
رئیس پلیس فتا استان بوشهر خبر داد
رئیس پلیس فتا استان بوشهر از فیشینگ با شگرد پرداخت قبوض خبر داد و به مشترکین هشدار داد : مراقب این گونه فیشینگ‌ها از طریق سایت‌های اینترنتی در هنگام پرداخت غیرحضوری و الکترونیک قبض‌های شهری نظیر آب ،برق،گاز و تلفن باشند.به گزارش سوک، سرهنگ "مهدی قاسمی"  در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: از مهرماه سال‌جاری، با هدف صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، سرعت در انجام کار، سهولت در دسترسی، قبوض خدمات شهری حذف ، و مشترکین می‌بایست جهت اطلاع از هزینه قبوض و پرداخت آنها از روش‌های جایگزین استفاده نمایند.

وی افزود: تقریباً همه بانک‌ها در نرم‌افزار یا اپلیکیشن همراه‌بانک خود، سرویس پرداخت قبوض را به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص استفاده ایمن کاربران از خدمات در بستر همراه بانک، توصیه کرد : حتماً نسخه متناسب با تلفن‌همراه خود را از سایت اصلی و معتبر بانک مربوطه دانلود و جهت فعال‌سازی ارائه سرویس‌های مورد نیاز به شعبه بانک مربوطه مراجعه نمایند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه روش‌دیگر پرداخت قبوض، پرداخت اینترنتی با استفاده از سایت بانک‌ها و درگاه‌های اینترنتی متصل به آنهاست.

قاسمی ادامه داد: در هنگام مراجعه به سایت مورد نظر خود، حتماً از صحیح بودن آدرس اینترنتی بانک مطمئن شوند. 

رئیس پلیس فتا استان بوشهر اظهار داشت: هنگامی که کد شناسه پرداخت و شناسه قبض را در قسمت تعیین شده در سایت وارد کردند، دقت نمایند اطلاعات قبض و مبلغ آن که به‌نمایش در‌می‌آید با مشخصات در اختیارشان مطابقت داشته باشد و در صورت مغایرت یا عدم نمایش اطلاعات، از ادامه دادن به عملیات پرداخت، خودداری کنند.

وی تصریح کرد: در هنگام اتصال به درگاه پرداخت اینترنتی و قبل از اتمام مراحل نهایی پرداخت، به مواردی که در خصوص اطمینان یافتن از اصالت و غیرجعلی بودن درگاه‌ اینترنتی بانکی لازم هست توجه داشته باشند، دقت نمایند.

قاسمی گفت: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند مشکلات و شکایات خود را در خصوص این گونه مؤسسات از طریق مراجع قضایی طرح شکایت کنند تا توسط پلیس فتا موضوع رسیدگی شود و یا با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی با ما در ارتباط باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: