کد خبر: ۲۳۴۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - ۰۲ مهر ۱۳۹۸
رئیس جمهور ایالات متحده به تلاش‌های رئیس جمهور فرانسه برای ایفای نقش میانجیگری بین آمریکا و ایران واکنش نشان داد.
به گزارش جنوب نیوز به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا احتمال دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک را رد نکرد و گفت: من هرگز احتمال چیزی را رد نمی‌کنم.

رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی در جمع خبرنگاران در نیویورک درباره تلاش‌های امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه برای ایفای نقش میانجیگری بین آمریکا و ایران، گفت: ما نیازی به میانجیگر نداریم. ایران می‌خواهد کاری را انجام دهد و تصور نمی‌کنم نیازی به میانجیگر داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: او (ماکرون) دوست من است. ولی به دنبال هیچ میانجیگری نیستیم. آنها می‌دانند با چه کسی باید تماس بگیرند.

وی در ادامه در پاسخ به وجود این سناریو که آیا او با روحانی رئیس جمهور ایران طی هفته جاری در نیویورک دیدار خواهد کرد، اظهار داشت: ما هیچ برنامه‌ای برای دیدار نداریم. برخی‌ها گفته‌اند که شاید آنها با یکدیگر دیدار کنند.

ترامپ افزود: خواهیم چه اتفاقی خواهد افتاد. ولی ما در شرایط کنونی هیچ برنامه‌ای برای دیدار و گفتگو نداریم. البته من هرگز احتمال چیزی را رد نمی‌کنم.

این در شرایطی است که ترامپ پیش از این در جمع خبرنگاران بار دیگر در اظهاراتی توهین آمیز، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده بود.

وی در این باره ادعا کرد: ایران واقعا یک کشور ترور است. من بارها گفته‌ام که ایران در زمینه حمایت از تروریسم در جهان، کشور شماره یک است. اکنون ایران رفتار و فعالیت‌های به مراتب ضعیف تری نسبت به قبل دارد. ایران یک کشور متفاوت تر شده است البته از زمانی که من به قدرت رسیده‌ام.

رئیس جمهور آمریکا گفت: اجازه بدهید این طور بگویم. چیزهای زیادی در ارتباط با ایران در حال اتفاق افتادن است. چیزهای بسیار زیادتری نسبت به آنچه که شما می‌دانید. چیزها بسیار بیشتری نسبت به آنچه که رسانه‌ها شاید بدانند. ولی چیزهای زیادی در حال رخ دادن است.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: