کد خبر: ۲۳۴۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷:۵۱ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی نزدیک است و به نظر می رسد پس از یک سری نشست های محفلی در تهران بین مخالفین قدیم و موافقین جدید ، نیاز بود که تغییراتی بدین سبک ایجاد شود حتی به قیمت بی توجهی به آبروی یک فرد آن هم از نوع مومنش.
به گزارش جنوب نیوز، اخبار غیر رسمی در حالی از انتصاب فرماندار شهرستان کنگان به سمت سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان خبر می دهند که این موضوع سبب غافلگیری افکار عمومی شده است.

بر اساس این گزارش، پس از آن که در 25 بهمن ماه سال گذشته ارسلان زارع فرمانداری دشتستان را به سمت استانداری گیلان ترک کرد، جواد لقمان زاده به عنوان سرپرست جایگزین وی شد تا تکلیف فرمانداری بزرگترین شهرستان استان بوشهر در کمترین زمان ممکن مشخص شود.

با زمان بر شدن انتخاب فرماندار دشتستان، انتقادها به استاندار بوشهر از هر گوشه و کناری در استان آغاز و فضا را به گونه ای بر استاندار بوشهر و معاون سیاسی وی تنگ کرد که گراوند و خورشیدی در اقدامی کاملا غیرحرفه ای در هفته آخر مردادماه خبر از معرفی لقمان زاده به وزارت کشور برای انتصاب در فرمانداری دشتستان دادند.

این در حالی است که جهت صیانت از آبرویی گزینه های معرفی شده برای تصدی پست های مدیریتی، مدیران بالادستی معمولا تا صدور حکم انتصاب، از نام آوردن گزینه های معرفی شده به ساختارهای ارشد هر وزارت خانه و یا سازمانی اجتناب می ورزند.

متاسفانه این قاعده در خصوص لقمان زاده رعایت نشد و در حالی که نام وی به عنوان تک گزینه معرفی شده به وزارت کشور جهت سیر مراحل انتصاب توسط استاندار بوشهر رسانه ای شده بود به ناگاه نوروزی که فرماندار کنونی شهرستان کنگان است توسط رسانه ها به عنوان سرپرست جدید فرمانداری شهرستان دشتستان معرفی شده است.

اگر خبر رسانه ها مبنی بر انتصاب نوروزی به عنوان سرپرست فرمانداری دشتستان صحت داشته باشد، استاندار بوشهر باید بپذیرد که در رسانه ای کردن نام لقمان زاده برای انتصاب در فرمانداری شهرستان دشتستان اشتباه کرده است.

شاید هم گراوند با سابقه بیش از 32 سال در وزارت کشور مطمئن بوده که مشکلی برای صدور حکم لقمان زاده در فرمانداری دشتستان وجود نداشته و با اطمینان کامل نام وی را رسانه ای کرده بود و حالا به نظر می رسد که دستانی خارج از استان به دنبال تحمیل شرایط خود برای دورنگه داشتن لقمان زاده از فرمانداری دشتستان هستند.

انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی نزدیک است و به نظر می رسد پس از یک سری نشست های محفلی در تهران بین مخالفین قدیم و موافقین جدید ، نیاز بود که تغییراتی بدین سبک ایجاد شود حتی به قیمت بی توجهی به آبروی یک فرد آن هم از نوع مومنش.

در مجموع حق قانونی استاندار بوشهر است که مدیرانی را برای پیاده سازی اهداف دولت مستقر انتخاب کند اما این نوع انتخاب نباید به گونه ای طراحی شود که با آبروی فرد یا افرادی بازی شود./ سوک

یادداشت: دکتر مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: