کد خبر: ۲۳۴۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸
روز سیزدهم شهریورماه پرونده‌ای با موضوع تصادف ساختگی کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه به اداره مبارزه با جعل پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.
به گزارش «جنوب نیوز» به نقل از شرق؛ تحقیقات اولیه حکایت از آن داشت که شخصی به نام حمید ۲۷ ساله با مراجعه به واحد خسارت یکی از شرکت‌های بیمه قصد دریافت دیه بابت تصادف جرحی را داشت که متصدیان شرکت بیمه به ساختگی و جعلی‌بودن مدارک او پی بردند.

جعلی‌بودن مدارک متهم در تحقیقات پلیسی محرز شد و با هماهنگی مقام قضائی متهم به همراه ۲ همدستش هنگام مراجعه به شرکت بیمه دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و در اختیار کارآگاهان قرار گرفتند.

متهمان در ابتدا منکر هرگونه جرمی بودند، اما در ادامه تحقیقات پلیسی و پس از مشاهده ادله و نظریه کارشناسی لب به اعتراف گشودند و به پرونده‌سازی و جعل مدارک برای دریافت پول از شرکت بیمه اقرار کردند.

متهم اصلی پرونده در بازجویی‌ها گفت: فکر کلاهبرداری از شرکت بیمه با شگرد تصادف ساختگی برای اولین بار به ذهن وی خطور کرد و با دیگر همدستانش که قبلا در زندان با آن‌ها آشنا شده بود، برنامه‌ریزی کلاهبرداری را انجام داد و از مردادماه در یکی از شهر‌های شمالی کشور فعالیت خود را برای فریب شرکت‌های بیمه‌گر آغاز کرد.

متهم اصلی پرونده در ادامه اظهارات خود، گفت: پس از انجام تصادف ساختگی در شمال کشور برای دریافت خسارت راهی تهران شدیم. در تهران با مراجعه به یکی از شرکت‌های بیمه‌گر و جعل مدارک پزشکی قصد دریافت مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از بابت خسارت جانی داشتیم که با هوشیاری کارمند بیمه و حضور مأموران پلیس آگاهی دستگیر شدیم.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با بررسی اسناد و مدارک به‌دست‌آمده از متهمان و با دعوت از شرکت‌های مختلف بیمه و شناسایی پرونده‌های تشکیل‌شده از سوی متهمان در این شرکت‌ها، تاکنون یک فقره از تصادفات جرحی ساختگی متعلق به این گروه شناسایی شده است.

وی گفت: کارشناسان ارزش ریالی اولیه در این پرونده را بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برآورد کرده‌اند. وی خاطرنشان کرد: تحقیقات برای شناسایی دیگر جرائم ارتکابی متهمان همچنان در دستور کار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: