کد خبر: ۲۳۴۲۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۸
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر گفت: برای خروجی دوم بوشهر تاکنون ۱۶۰ میلیارد تومان هزینه شده که در این راستا باید پل این مسیر ساخته شود تا شاهد تکمیل آن باشیم.
به گزارش جنوب نیوز،عبدالکریم گراوند بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با قدردانی از تلاش اصحاب رسانه استان بوشهر در شتاب بخشی به روند توسعه استان اظهار داشت: رسانه‌ها نقش ویژه‌ای در سالم‌سازی محیط  اداری، پاسخگوی ادارات، بیان عیب و نقص و قوت داشته‌اند که باید قدردان آنها باشیم.

وی با بیان اینکه نقد فعالیت و عملکرد مسئولان در حوزه رسانه‌ها تخریب نیست افزود: تلاش رسانه‌های استان بوشهر در راستای توسعه شتابان استان است.

استاندار بوشهر یکی از شاخص‌های دستگاه‌های برتر در جشنواره شهید رجایی را انتصاب بانوان و جوانان شایسته دانست و گفت: سال گذشته دو شاخص انتصاب بانوان مدیران و جوانان و تعامل با رسانه‌ها را موضوع ارزیابی مدیران قرار داده  شد که از روابط عمومی استانداری خواسته‌ شد میزان پاسخگویی مدیران را به رسانه‌ها رصد کنند البته امتیاز برخی از ادارات صرفا به سبب نداشتن این دو شاخص کم شد.

گراوند با تاکید بر ادامه تور رسانه‌ای برای دیدن و انعکاس اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی استان بوشهر افزود: تلاش می‌شود تور رسانه‌ای ملی استانی در بوشهر برگزار شود.

وی با اشاره به روند اجرای طرح‌های آبرسانی خاطرنشان کرد: بوشهر تنها مرکز استان‌ در سطح کشور بود که حتی  نوبت‌بندی  آب در زمستان اعمال می‌شد که اکنون با اجرای طرح‌های آبرسانی این چالش در حال برطرف شدن است.

استاندار بوشهر بیان کرد: اکنون ظرفیت‌های استان به سمتی پیش می‌رود که تا دو سال آینده مشکل آب آشامیدنی استان به شکل فزاینده‌ای برطرف می‌شود.

گراوند به مشکلات تیم‌های لیگ‌ برتری استان بوشهر از جمله پارس جنوبی‌ جم و شاهین شهرداری بوشهر پرداخت و تصریح کرد: استان بوشهر دارای دو تیم  فوتبال در لیگ برتر است که خود را متعهد می‌دانم مشکلات این دو تیم و سایر تیم‌های استان در بازی‌های کشوری برطرف شود.

وی با بیان اینکه موضوع عدم تیم‌داری شهرداری‌ها در لیگ برتر با اخذ یک مجوز از وزارت کشور برای تیم شاهین شهرداری بوشهر برطرف شد افزود: تلاش می‌شود مشکلات این تیم‌های لیگ برتری از جمله شاهین شهرداری بوشهر برطرف شود  که در این راستا امیدوارم اسپانسرهایی برای این دو تیم  تعیین شوند که بتوانند مشکلات هر دو تیم را برطرف کنند.

استاندار بوشهر افزایش هزینه بلیت هواپیما در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: مشکل بلیت هواپیما و افزایش قیمت آن صرفا بر اساس جابه‌جایی زائران خانه خدا بود که با پایان یافتن انتقال حجاج این مشکل در کشور و استان بوشهر برطرف می‌شود.

گراوند با بیان اینکه با مدیرانی که دارای کارایی لازم نیستند خداحافظی می‌کنیم افزود: جابه‌جایی یک مدیر برای ما کار سختی نیست که باید اصلاحاتی در مورد مدیران کم کار صورت گیرد.

وی با تاکید بر برخورد با ماشین‌های شوتی که امنیت جاده‌ها را به خطر انداخته‌اند خاطرنشان کرد: باید در مورد پدیده‌های ماشین‌های شوتی ساماندهی جدی صورت گیرد.

استاندار بوشهر روند بیکاری استان در سه سال گذشته را روندی کاهشی دانست و گفت: در حالی که در سال 96 نرخ بیکاری 11.2 درصد بود  در سال 97  در مجموع به 10.5  کاهش یافت و سه ماه بهار سال گذشته، این میزان 10.9 ثبت شد در حالی که آمار بیکاری سه ماه  نخست امسال به 9.9 درصد رسیده است.

گراوند عملیات اجرایی و یا افتتاح 800 میلیارد تومان پروژه در هفته دولت در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برخی از پروژه‌ها بالای 100 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

وی عمر ساخت پروژه‌ها  در استان بوشهر را پایین دانست و گفت: اورژانس هسته‌ای که خود در قالب یک بیمارستان 110 تختخوابی در حال ساخت است در مدت دو سال  تکمیل می‌شود که در حد خود یک رکورد است چرا که هیچ جای کشور ساخت یک بیمارستان در دو سال یافت نمی‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه سد خاییز امسال آبگیری می‌‌شود از اجرای خروجی دوم بوشهر خبر داد و گفت: برای خروجی دوم بوشهر تاکنون 160 میلیارد تومان هزینه شده است که در این راستا باید پل این مسیر ساخته شود تا شاهد تکمیل آن باشیم.

گراوند ادامه داد: باستی هیلزی در بوشهر نداریم. برخی از وبلاباغ ها در اوائل دهه هشتاد و زمانی که مشکل آب وجود نداشت با دریافت مجوزهای قانونی شروع به ساخت و ساز شد.در آن سال ها حتی اقشار متوسط جامعه نیز در خرید زمین و ساخت باغ ویلا در منطقه گورک تنگستان اقدامات انجام دادند و باغ ویلاهایی ساختند. البته با ایحاد مشکلات آب در طی چهار سال گذشته ْ با همکاری دستگاه قضایی از روند رو به رشد این باغ ویلاها که فاقد مجوزهای قانونی بود جلوگیری به عمل آمد به گونه ای که فقط در سال گذشته ، 400 انشعاب غیرمجاز آب این باغ ویلاها غیر قانونی قطع شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: