کد خبر: ۲۳۴۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۵ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸
مدیر غله گنبد کاووس و تعدادی از کارکنان سیلوی این شهرستان که نخاله‌ها و فضولات حیوانی را با گندم ترکیب و سپس روانه سیلوی دولتی می‌کردند و از این راه میلیاردها تومان به جیب زده بودند، دستگیر شدند.
به گزارش جنوب نیوز و به نقل از  ایلنا، رئیس دادگستری استان گلستان با اعلام این خبر تصریح کرده است: تاکنون ٢۰۰ تن از این گندم‌های آلوده در ۱۴ کامیون شناسایی و ٩ نفر دستگیر شده اند. همچنین یک مرغداری که در آن هزار کیسه نخاله و خاک گندم و فضولات حیوانی بود و کار ترکیب این فضولات با گندم در آن انجام می شد شناسایی و مالک آن هم دستگیر شد.

هادی هاشمیان تاکید کرد: این گندم‌های آلوده پیش از ورود به چرخه غذای مردم منهدم شدند و بررسی‌ها برای شناسایی دیگر اعضای این شبکه و برآورد فساد مالی این پرونده همچنان ادامه دارد.[2]

*اگرچه با عوامل این فساد برخورد شده است اما به نظر می رسد برای اقناع بیشتر افکار عمومی و برای ایجاد بازدارندگی در اذهانی که به فساد می اندیشند؛ بایستی شاهد صدور یک حکم اقناعی و سنگین از جانب مسئولان قضایی درباره این پرونده باشیم.

صدور حکم سنگین برای این پرونده همچنین از آنرو اهمیت می یابد که پیش از این پرونده های دیگری با همین محتوا کشف شده و مورد برخورد قرار گرفته بود که البته عوامل آنها برای افزایش وزن محموله های گندم؛ از خاک استفاده می کردند نه از فضولات و غیره. اما شاهد تکرار همین فساد در سطحی بدتر بودیم.

و از همین روست که باید با صدور یک حکم سنگین قضایی، تلاش شود تا یک بار برای همیشه باب این مسئله و این شکل از فساد خباثت آمیز که با تغذیه مردم در ارتباط است، بسته شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: