کد خبر: ۲۳۴۱۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۸

جنوب نیوز: «رسول نجفیان»، بازیگر و موسیقیدان ایرانی در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفته است:

«ما وقتی درد داریم به دکتر مراجعه می‌کنیم. هنرمند نیز دکتر جامعه به خصوص در بخش آرامش و امید دادن و تلنگر زدن است. دکتر اول درد را تشخیص می‌دهد که بخش ضرورت است و بعد دارو تجویز می‌کند.»

او می افزاید: شاخک‌های حسی هنرمند آنقدر باید حساس باشد که پیش از جامعه دردها و ضرورت‌ها را بفهمد و به آن‌ها بپردازد. هنرمند باید بفهمد که اکنون کدام ناهنجاری‌ها تبدیل به هنجار شده‌اند. مثلاً اختلاس رواج پیدا کرده و جوانان تمایل دارند که یک شبه پولدار شوند. در این شرایط، باید به این موضوعات پرداخت.»[7]

*بصورت خیلی ساده می توان از آنچه که نجفیان درباره بایدهای هنر و هنرمند گفته است یک شابلون ساخت و بسیاری از رفتارها و رخدادهای رسانه ای این روزهای مربوط به سلبریتی ها را با آن منطبق کرد.

انطباقی که به روشنی نشان می دهد هم اکنون در فرهنگ سلبریتیزم ایرانی، بر خلاف تمام ممالک دیگر؛ سیاه نمایی، ناامید سازی و شوآف زندگی های اشرافی، سکه بازار است و برخی سلبریتی ها ترجیح می دهند در این فضا فعالیت بیشتری داشته باشند تا در فضای امید دادن به مردم و پرداختن به ضرورت های جامعه!

مثلا تجربه عمومی نشان می دهد که در حوادث شیرین ملی اثری از این تعداد از سلبریتی ها نیست و در حوادث تلخ هم بایستی شاهد نمک پاشیدن آنها بر زخم های افکار عمومی و نیز عمیق تر نشان دادن زخم ها باشیم.

در واقع، هم اکنون و بر خلاف تمام دیگر کشورهای دنیا، به هیچ وجه نمی توان نام برخی از سلبریتی های ایرانی را در کنار مفاهیمی مثل امید، همراهی با مردمان فرودست و حمایت از نظام اسلامی تصور کرد و این مقوله حتما نشانگر یک بیماری بزرگ در میان برخی از سلبریتی‌ها است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: