کد خبر: ۲۳۳۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۱ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸
به بهانه هفته خبرنگار
به بهانه هفته خبرنگار ، جشن های مردمی در سطح شهر شیراز برگزار شد تا مردم با حرفه خبرنگاری بیشتر آشنا شوند.
شیرازی ها با حرفه خبرنگاری آشنا شدند/ جشن هایی به رنگ رسانه
به گزارش جنوب نیوز، واژه خبرنگار شاید در میان مردم بسیار رواج داشته باشد. آشنایی با حرفه خبرنگار معمولا به واسطه مرور و یا شندین خبرها از کانال مختلف نظیر تلویزیون، خبرگزاری ها و روزنامه هاست از این رو شناخت کامل و صحیحی از کارکردهای اصلی و حرفه ای خبرنگاران برای جامعه وجود ندارد. 

از این رو این نیاز همیشه وجود دارد خبرنگاران با مردم ارتباط مستقیم و رو در رویی برقرار کنند تا کارکردها و ویژگی های حرفه خبرنگاری را بیشتر و ملموس تر درک کنند.

انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان استان فارس امسال برای دومین بار در آستانه روز خبرنگار، جشن های مردمی را تدارک دید تا شیرازی ها بیشتر با  موضوع خبرنگار آشنا شوند.

این جشن ها از سال ۹۷ آغاز شد و امسال نیز به مدت سه شب در بلوار چمران شیراز پیگیری شد.

در این جشن ها هم خبرنگاران حضور دارند و کمابیش به صورت رو در رو با مردم به گفتگو می پردازند، هم برنامه های مفرح و شاد  برای خانواده ها تدارک دیده شده و هم فضایی پیش آمده که حرفه خبرنگاری در سطح جامعه گستره وسیع تری پیدا کند.

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس، هدف از برگزاری این جشن را، بسترسازی برای ایجاد و گسترش ارتباط مردم با خبرنگاران و عکاسان خبری به عنوان گوش شنوا، چشم بینا و زبان گویای جامعه بیان کرد.

محمود شبان با بیان اینکه در سالهای اخیر شاهد کاهش اقبال مردمی نسبت به رسانه ها بوده ایم، یکی از نکات مهم در بروز این مشکل را، کمرنگ شدن ارتباط خبرنگاران و عکاسان با مردم دانست و گفت: برای انعکاس دیدگاه‌ها، نظرات و بیان حرف های مردم، باید ارتباطی مستمر بین رسانه و شهروندان وجود داشته باشد.

شبان گفت: انعکاس دیدگاه و نظرات مردم در رسانه‌ها، به جای انعکاس مداوم حرفها و نظرات مسئولان خطاب به مردم، به حتم اقبال عمومی را نسبت به رسانه افزایش خواهد داد.

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس گفت: امروز شاهد تلاش رسانه‌های فعال در خارج از مرزها برای ایجاد ارتباط با شهروندان ایرانی هستیم، حال آنکه ظرفیت رسانه ای در کشور می تواند پوشش دهنده نیاز مردم برای بیان خواسته ها و مطالبات به حق آنان باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: