کد خبر: ۲۳۳۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۲ - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸
فرمانده انتظامی استان بوشهر :
فرمانده انتظامی استان بوشهر از افزایش ۸۵ درصدی کشف قاچاق در استان بوشهر خبر داد و گفت: در سال جاری سرقت بانک و طلافروشی در سطح استان نداشته‌ایم.
به گزارش جنوب نیوز، سردار خلیل واعظی عصر سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی به مردم و افزایش سطح تحلیل مردم نقش بسیار مهمی دارند. مهمترین ابزار برای نظارت همگانی صدای رسانه است.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه در مبارزه با فساد و مبارزه با ظلم خاطرنشان کرد: رسانه می‌تواند زمینه‌ساز تامین اعتماد مردم و مقابله با یاس و ناامیدی باشد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بر لزوم توجه به رسانه‌ها و خبرنگاران تاکید کرد و ادامه داد: خبرنگاران کمک بسیار بزرگی برای نیروی انتظامی هستند و در ایجاد امنیت مردم نقشی مهم و تاثیرگذار دارند.

کشف ۹۶ درصد جرایم فضای مجازی

وی مهمترین جرایم فضای مجازی در استان بوشهر را برداشت غیرمجاز با ۴۳ درصد و کلاهبرداری اینترنتی با ۳۸ درصد دانست و ادامه داد: وضعیت استان ما نسبت به سایر استان‌ها از نظر فضای مجازی بهتر است و ۹۶ درصد کشف جرایم فضای اینترنتی را داشته‌ایم.

سردار واعظی از برگزاری ۶۱ کارگاه آموزشی استفاده از فضای مجازی خبر داد و اضافه کرد: به منظور کاهش جرایم فضای مجازی نیز پیشنهاداتی را داشته‌ایم که شاهد بهبود وضعیت باشیم.

وی با بیان اینکه طی سال‌های گذشته دریا به محلی برای ورود مواد مخدر تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: حدود سه تن و ۹۲۶ کیلوگرم کشفیات مواد مخدر در استان بوده است که بخشی از آنها مشترک با دیگر دستگاه‌ها بوده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر از افزایش دستگیری قاچاقچیان و توقیف خودروها در استان خبر داد و بیان کرد: بیشترین کشفیات مواد مخدر استان بوشهر مربوط به تریاک بوده است.

افزایش تلفات تصادفات

وی با بیان اینکه در حوزه درون‌شهری و برون‌شهری شاهد افزایش تلفات تصادفات هستیم گفت: بیشترین تلفات مربوط به موتورسیکلت‌ها است و به علت گرمای هوا از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند و همین موضوع باعث افزایش تلفات می‌شود.

سردار واعظی از افزایش و تقویت کنترل نامحسوس در سطح استان خبر داد و افزود: ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز و تشدید کنترل در این مناطق در دستور کار بوده است.

وی با اشاره به کشف ۱۰۵ درصد از جرایم جنایی در سطح استان گفت: کاهش سرقت‌های مسلحانه و عدم وقوع برخی جرایم از جمله جیب‌بری، آدم‌ربایی، سرقت بانک و طلافروشی را داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر از اجرای طرح کنترل سرقت‌ها در استان خبر داد و بیان کرد: در سرقت‌های مهم در سطح استان افزایشی را نداشته‌ایم.

افزایش رضایت‌مندی مردم

وی با اشاره به افزایش ۸۵ درصدی کشفیات قاچاق در استان خبر داد و افزود: در زمینه کشفیات سوخت قاچاق شاهد افزایش چشمگیری هستیم.

سردار واعظی از افزایش ۳۷ درصدی رضایت‌مندی مردم از پلیس خبر داد و اضافه کرد: تماس‌های تقدیر و تشکر از پلیس ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی توقیف بیش از پنج هزار خودروی حامل قاچاق در استان بوشهر خبر داد، بیان کرد: ایستگاه بازرسی ما به سامانه گمرک متصل است و بارنامه را تطبیق می‌دهیم و در صورتی که مطابقت نداشته باشد برخورد می‌شود.

فرمانده انتظامی استان بوشهر در مورد علت افزایش قاچاق در دریا گفت: کنترل در خشکی برای پلیس بهتر است و ابزار و ادوات در خشکی است و در دریا به اندازه خشکی حضور نداریم ولی مقابله انجام می‌شود و ضربات خوبی به قاچاقچیان وارد شده است.

وی در زمینه مقابله با فسادهای اقتصادی در استان نیز بیان کرد: در زمینه زمین‌خواری و فرار مالیاتی اقدامات خوبی صورت گرفته است و ۴۸ فقره انواع جرایم اقتصادی در چهار ماهه نخست امسال با ارزش بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان کشف شده است و دستگیری ۱۶۶ نفر در این راستا انجام شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: