کد خبر: ۲۳۳۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۳ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۸
باشگاه پرسپولیس در حالی در به در دنبال به خدمت گیری یک مهاجم خارجی است که در همین تیم فعلی، ۵ بازیکن قابلیت بازی در نوک حمله را دارا هستند.
جنوب نیوز: تا پیش از ادامه حضور علی علیپور در پرسپولیس این تیم با دغدغه جذب یک مهاجم تمام کننده مواجه بود اما از آن روز به بعد این وضعیت به نوعی تغییر کرد که کالدرون، خیلی کمبود چنین بازیکنی را حس نکرد اما دست از اصرار برای جذب یک تمام کننده دیگر برنداشت. مادیبو مایگا برای انجام تست های پزشکی به ایران آمد اما از سوی ایفمارک تائید نشد تا حضور این بازیکن در پرسپولیس منتفی شود و گمانه زنی ها برای نام یک بازیکن خارجی دیگر آغاز شود.

با نگاهی به اسامی بازیکنان فعلی تیم پرسپولیس می بینیم این تیم در پست مهاجم بازیکنانی دارد که عبارتند از: علی علیپور، سیامک نعمتی، امید عالیشاه، احمد احمدوند و امیر روستایی که هر ۵ نفر قابلیت بازی در نوک حمله را دارا هستند. علی علیپور هم که نشان داده در سطح آمادگی بالایی قرار دارد پس چه اجباری است که با عجله یک مهاجم خارجی به خدمت گرفته شود؟

مگر غیر از این است که کف قیمت بازیکنان خارجی در سطح پرسپولیس ۲۰۰ هزار دلار است؟ البته اگر کسی با این رقم به تهران بیایند! همین مبلغ با دلار امروزی حدود ۱۲ هزار تومان هزینه ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان را برای یک مهاجم روی دست باشگاه می گذارد! ...که البته هر بازیکنی بیاید زیر ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار دلار نمی گیرد! اما با فرض بر اینکه پرسپولیس بازیکنی ۲۰۰ هزار دلاری هم جذب کند آیا پرداخت چنین رقمی به یک خارجی تعادل اعداد قراردادهای بازیکنان ایرانی و خارجی را بر هم نمی زند؟ بازیکن ایرانی توقع نمی کند بین او و یک خارجی تبعیض و تفاوت قایل شده اند؟

از طرفی بازیکن خارجی آوردن شبیه به خرید هندوانه دربسته است. چه کسی می داند اگر بیاید هر بازی دو گل می زند؟ هر چند سال یکبار امثال مامه تیام (مهاجم نیم فصل دوم لیگ هجدهم تیم استقلال) در فوتبال ایران حضور پیدا می کنند؟ هنوز جای زخم بودیمیر، اوکراینی هایی که به پرسپولیس آمده بودند بر پیکر باشگاه خوب نشده است اما باز هم باشگاه دنبال خارجی هاست! البته از هر طرفدار پرسپولیس درباره بازیکن بی کیفیت خارجی بپرسی بدون شک نام دی‌کارمو برزیلی را که سال ها قبل به ایران آمد را به زبان خواهند آورد.

با وجود این ۵ بازیکن که نامبرده شدند به علاوه وحید امیری و مهدی ترابی که قابلیت بازی در خط حمله را هم دارند چرا اینقدر عجله در کار است؟ سازمان لیگ که تا ششم شهریور فرصت داده باشگاه ها یارگیری کنند و تازه پس از آن نیز می توان بازیکن آزاد خرید! هول شدن در هنگام خرید دایره خواسته ها را کاهش داده و در نهایت جای خالی لیست و از آن بدتر سرمایه مالی پرسپولیس را بر باد می دهد!

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: