کد خبر: ۲۳۳۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۶ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش جنوب نیوز؛ «احمد شیرزاد» در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: «اشکال مجلس دهم این بود که از ترس گله‌مندشدن انتخاب‌شدگان، به مردم اعلام نشد که اکثر اعضای فهرست‌ها، نیروی کادر اصلاح‌طلبان و تضمین‌کننده اجرای برنامه‌های اصلاحی نیستند؛ بلکه از بین افرادی که تأیید صلاحیت شدند، افراد نزدیک‌تر به مشی اصلاح‌طلبی در فهرست‌ها قرار گرفتند. انتخاب نام لیست امید نیز یک اشتباه محاسباتی بود. این مسئله توقع‌برانگیز بود و مطالبات را دامن زد».

چندی پیش «محمود صادقی» عضو فراکسیون امید مجلس گفته بود: «فراکسیون امید (متشکل از اعضای لیست امید) نتوانسته ساختاری ایجاد کند و نمایندگانش را به بدنه کارشناسی وصل کند و با برنامه عمل کند».

طیف اصلاح طلب هیچگاه در آستانه انتخابات-ریاست جمهوری، مجلس؛ شورای شهر- طرح و برنامه‌ای ارائه نمی‌کند. این جریان در مقطع رقابت‌های انتخاباتی صرفاً به هراس افکنی و لولوتراشی از رقیب می‌پردازد. اگر اصلاح طلبان در انتخابات شکست بخورند، با دروغ تقلب کشور را به آشوب می‌کشند و اگر هم در انتخابات پیروز شوند، با بهانه‌های مختلف مدعی عدم اختیارات کافی می‌شود و تقصیرها و قصورهای خود را به گردن دیگران می‌اندازد!

لازم به ذکر است که در پروسه انتخابات شورای شهر پنجم، نظارت استصوابی شورای نگهبان وجود نداشت. بر همین اساس شورای شهر تهران با ۲۱ عضو اصلاح طلب بر سر کار آمد. این شورا «محمد علی نجفی» را برای شهرداری تهران انتخاب کرد. انتخابی قبیله‌ای و غیرکارشناسی و مغایر با اصول شایسته سالاری که در نهایت به یک جنایت ختم شد.

علاوه بر این در شورای شهر اول و مجلس ششم نیز نفرات اصلی طیف اصلاح طلب انتخاب شدند که یکی به دلیل جنگ قدرت اصلاح طلبان، در نهایت منحل شد و دیگری نیز بدون توجه به مطالبات مردم، عرصه سیاسی کاری و سیاسی بازی شد و تحصن و اغتشاش، جای رسیدیگی به امور مردم را گرفت.

اصلاح طلبان هر چند وقت یکبار و به خصوص در آستانه انتخابات، برای سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی خود، بهانه نظارت استصوابی را مطرح می‌کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: