کد خبر: ۲۳۳۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۳۰ تير ۱۳۹۸
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: صید میگو در آب‌های استان بوشهر از فردا آغاز می‌شود.
به گزارش«جنوب نیوز»؛ منصور پاپری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کمیته مدیریت صید زمان صید میگو زمان آغاز صید میگو در آب‌های استان بوشهر را برای قایقها ۳۰ تیرماه و برای لنج‌ها اول مردادماه اعلام کرده است.
صید میگو در آب‌های استان بوشهر از فردا آغاز می‌شود

وی با اشاره به اینکه ۹۰۰ قایق در استان بوشهر دارای مجوز صید هستند، اضافه کرد: این قایق‌ها می‌توانند با دریافت مجوز یک روزه صید میگو از ساعت شش صبح فردا عازم دریا شوند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر از صدور مجوز صید برای هفت هزار صیاد استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این صیادان با استفاده از هزار و ۴۰۰ شناور شامل ثایق و لنج راهی دریا می‌شوند.

پیش‌بینی افزایش میزان صید

وی ادامه داد: در استان بوشهر ۵۰۰ فروند لنج صیادی فعالیت دارند که مجوز صید برای این شناورها سه روزه است و البته برای لنج‌های گناوه و دیلم مجوز پنج روزه صادر خواهد شد.

پاپری با اشاره به ممنوعیت صید در مناطقی مانند منگف، یرول، دیر، خارگ، هاله، بساطین، حله و گناوه خاطرنشان کرد: ۲۲ مرکز تخلیه صید برای صیادان در نظر گرفته شده است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر با پیش‌بینی افزایش میزان صید میگو در سال جاری گفت: مجوز صید میگو برای قایق‌های تفریحی و بی هویت صادر نمی‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: