کد خبر: ۲۳۳۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - ۲۹ تير ۱۳۹۸
مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی خوزستان:
مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی خوزستان گفت: رسیدگی به بازار از وظایف این اداره کل نیست ولی تعزیرات می‌تواند در معیت بازرسان صنعت و معدن در بازرسی از بازار حضور داشته باشد.
به گزارش جنوب نیوز، رضا سعیدی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان در مجتمع قضایی شهید تندگویان اظهار کرد: اصل اساسی که به رؤسای شعب توصیه دارم این است که برای دنیای دیگر این دنیای خود را تخریب نکنیم.

وی با اشاره به اینکه نباید حتی از خانواده خود برای پرونده‌ای توصیه‌ای قبول کرد، افزود: خداوند از متقین حمایت می‌کند، بنابراین نباید سفارش کسی را برای رسیدگی به پرونده‌ها پذیرفت.

مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی خوزستان با اشاره به اینکه اگر هزاران ساعت هم کار کنیم باز بدهکار مردم هستیم، تصریح کرد: فشارها و سفارش‌های بسیاری برای محموله‌های میلیاردی داشتیم ولی زیر فشار هیچ‌کدام نرفتیم چون در کار قضایی عطوفت نداریم؛ در این میان برای عدم پذیرش سفارش‌ها مغضوب خیلی از دوستان شدم.

سعیدی با تأکید بر اینکه سبقه کار تعزیرات قضایی است، گفت: تعزیرات حکومتی در مقام رسیدگی قرار دارد و باید به حق مردم رسیدگی کند و نباید در این میان از کسی سفارش بپذیرد؛ بنابراین با جدیت بدون پذیرفتن سفارش کار خود را انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه ساختمان اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان ۱۸ سال سند نداشت، ادامه داد: همه مدیران کل این ترس را داشتند که شاید ساختمان از این اداره کل سلب شود ولی با سنددار کردن این ساختمان توانستم حداقل بیش از ۳۰ میلیارد تومان به سازمان برگردانم.

مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی خوزستان با تأکید بر اینکه کار نظارت بر بازار بر عهده صنعت و معدن و همچنین اصناف است و به عنوان تعزیرات فقط کنار آنها قرار داریم، یادآور شد: رسیدگی به بازار از وظایف این اداره کل نیست ولی تعزیرات می‌تواند در معیت بازرسان صنعت و معدن در بازرسی از بازار حضور داشته باشد.

سعیدی با اشاره به اینکه نباید به خاطر صنایع منافع مردم را کنار گذاشت، عنوان کرد: هیچ کسی سفارش مردم عادی و فقرا را نمی‌کند ولی صنایع و برخی افراد سفارش می‌شوند؛ پرونده احتکار از یکی صنایع آمده ولی بعد از گذشت ماه‌ها هنوز جواب نامه تعزیرات را نداده‌اند.

وی بیان کرد: از یک شرکت پتروشیمی هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جریمه وصول کردیم که این با لطف خدا و تلاش دیگر همکاران قضایی بود.

مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی خوزستان در پایان با اعلام این خبر که ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان وصولی خوزستان بوده که از این نظر در کشور مقام اول را داریم، گفت: پرونده مانده در خوزستان کمتر از ۵۰۰ مورد است با وجودی که در این استان سالانه ۱۷ تا ۱۸ هزار پرونده داریم.

در پایان این مراسم با تقدیر از تلاش‌های رضا سعیدی مدیرکل سابق، نعمت‌الله بیرانوندی به عنوان مدیرکل جدید تعزیرات حکومتی استان خوزستان معارفه شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: