کد خبر: ۲۳۳۱۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۳ - ۲۴ تير ۱۳۹۸

جنوب نیوز: «بهزاد نبوی»، فعال اصلاح‌طلب و از دستگیرشدگان فتنه 88 در بخشی از یک مصاحبه با سایت جماران ضمن تأکید بر اینکه مشکلات ایران به دلیل عدم سرمایه‌گذاری خارجی است، گفته است:

«من نمی‌گویم که دوستان شعار "مرگ بر آمریکا" یا "مرگ بر اسرائیل" را فراموش کنند. چنین بحثی مطرح نیست. ولی هر عقل سلیمی حکم می‌کند وقتی شما ماه‌ها با 5 کشور دارای حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل و آلمان مذاکره انجام داده و برجام را امضا می‌کنید که نگرانی جهانی را در مورد ساخت سلاح هسته ای در ایران از بین ببرید، دقیقا در همان روز نباید دست به اقداماتی تحریک‌آمیز بزنید که اثر همه آن تلاش‌ها را از بین ببرد.

نباید برای تحریک دنیا علیه خودمان همزمان با امضای برجام، اقداماتی ماجراجویانه انجام دهیم. از همین رو، با اینکه اروپا، ژاپن و کره این اقدامات ما را خلاف برجام ندانستند، ولی از سرمایه‌گذاری در ایران منصرف شدند. این کار می‌تواند ناقل پیامی برای دنیا باشد که ایران کشور مطمئنی برای سرمایه گذاری نیست و دادن چنین پیامی به دنیا در چنان شرایطی خلاف منافع ملی است، نه نشانه اسلام خواهی و انقلابی گری ما.»

او می‌افزاید: باید بدانیم تمام کشورهای مستقل و مردم دوست جهان به فکر منافع ملی و کشور خود هستند و عمدتاً مائیم که متاسفانه عامداً و عالماً به منافع ملی خود پشت پا می‌زنیم. به دوستان توصیه به ارتباط و حتی مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی نمی کنم، ولی از آنها انتظار می رود به خاطر خدا، مواردی مانند حمله به فرودگاه ابوظبی را تیتر یک روزنامه های وابسته به حاکمیت نکنند و این تصور را در جهانیان تقویت نکنند که ایران پشت این قبیل اقدامات است.[3]

*قبل از بهزاد نبوی، محمد نعیمی‌پور نیز طی اظهاراتی در روزنامه دولتی ایران مدعی شد که مشکلات و گرانی‌های فعلی کشور به دلیل سیاست‌های منطقه‌ای ایران و قرار دادن سنگر حفاظت از منافع کشور در خارج از مرزهاست![4]

اینکه گرانی‌ها، عدم نظارت بر قیمت‌ها و تهدید کشور به تنش سیاسی و امنیتی در آستانه انتخابات! به رفتارهای مدافعان حرم و حمایت سیاسی ایران از یمن ربط دارد یا به رفتارهای دولت و اصلاح‌طلبان؛ مقوله‌ایست که ما آنرا به قضاوت مردم می‌گذاریم...

جدای از این، بهزاد نبوی و دوستانش طی روزهای پس از شکست برجام، یکی از ناجوانمردانه‌ترین دروغ‌ها را در ساحت افکار عمومی ایران مطرح کردند و آن اینکه شکست برجام و بی‌دستاوردی آن به دلیل رفتارهای تحریک آمیز داخلی، تیترهای انتقادی برخی روزنامه‌ها و حمایت ایران از محور مقاومت بوده است!

این در حالی است که رفتار طرف‌های مذاکره آقای روحانی قابل پیش‌بینی بود و رهبری انقلاب،‌ این بیدستاوردی و شکست را پیش‌بینی کرده بودند.

از سوی دیگر مشخص نیست بهزاد نبوی و دوستان او در قبال رفتار آمریکا در لیبی پس از کشته شدن سفیر این کشور چه موضعی دارند؟!

آقایان در حالی حمایت کشورمان از یمن و از محور مقاومت را دلیل عدم سرمایه‌گذاری آمریکا و اذنابش معرفی می‌کنند که نمی‌گویند سرمایه‌گذاری تابعی از سیاست‌های آمریکاست نه تابعی از رفتارهای ما.

آنها به مردم نمی‌گویند که آمریکا پس از کشته شدن کریستوفر استیونز، سفیر این کشور در لیبی به همراه چند دیپلمات دیگر؛ اما از لیبی نرنجید و در این کشور ماند و به سرمایه‌گذاری هم ادامه داد!

دلیل ماجرا ساده است... آمریکا می‌تواند به نفت لیبی و بازار فروش سلاح در این کشور امیدوار باشد اما در ایران هیچ بازاری برای سلطه‌گری وجود ندارد. پس باید دشمنی را آشکار کرد.

اما بهزاد نبوی و دوستان او جهانی جعلی می‌سازند، درباره بی‌تأثیری کشته شدن کریستوفر استیونز بر سیاست سرمایه‌گذاری آمریکا در لیبی چیزی نمی‌گویند و اصرار دارند که مقصر گرانی را حمایت از محور مقاومت و مدافعان حرم جلوه دهند.

بی‌دستاوردی برجام به این دلیل که 80 درصد مشکلات کشور منشأ داخلی دارد از روز نخست محرز بود. و ایضا این مسئله هم محرز است که گرانی این روزها به عدم نظارت دولت بر قیمت‌ها ربط دارد نه به سیاست‌های ایران در قبال یمن و محور مقاومت!

چه اگر حمایت ایران از محور مقاومت نبود و فرمان امنیت نیز مثل اقتصاد به اختیار اصلاح‌طلبان بود؛ امروز باید غیر از گرانی، در تهران و همدان نیز مقابل تروریست‌های سعودی و تکفیری می‌ایستادیم...

رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با دانشجویان صراحتاً بر ترویج «نهضت کتابخوانی» تأکید کردند. نهضتی که اگر فراگیر شود و مردم و دانشجویان در حرکتی جهادی و فراگیرتر به آن بپردازند؛ دیگری هیچ بازاری برای این قبیل اباطیل سیاسی و اکاذیب منجر به روی کار آمدن ناکارآمدان وجود نخواهد داشت.

بهزاد نبوی و همقطاران او همچنین از همین ضعف استفاه می‌کنند که به خود اجازه می‌دهند به حضور هیئتی مثل هیئت اقتصادی یونان در ایران پسابرجام ببالند و ژست حسرت نبودش را بگیرند که مطالعات نشان می‌دهد نرخ بیکاری یونان از ایران بیشتر است و اقتصاد این کشور به حدی ضعیف است که با استقراض از اتحادیه اروپا روزگار می‌گذراند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: