کد خبر: ۲۳۳۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۱ - ۲۴ تير ۱۳۹۸
جریان چپ در حسرت اسکندر و کاوه...
ناظران همچنین این تلمیح اصغرزاده را هم در رصد خود داشته‌اند که بریدگان خارجی و البته داخلی! مشغول سرودن ترانه مهدی اخوان ثالث یا همان کاشکی اسکندری پیدا شود، هستند... ترانه‌ای که 40 سال است زیر لب این افراد و اسلاف آنها زمزمه می‌شود اما نتیجه‌ای نداشته و نخواهد داشت.

به گزارش جنوب نیوز؛ «ابراهیم اصغرزاده»، از چهره‌های اصلاح‌طلب و از عاملان وضع موجود کشور، در بخشی از مصاحبه با شماره یکشنبه گذشته روزنامه دولتی ایران، پیرامون انتخابات آینده و اصرار اصلاح‌طلبان به تأیید صلاحیت چهره‌های این جریان سیاسی گفته است:

 «اگر قرار است با هر مقدار زمینی که در اختیارمان گذاشته شود بسازیم و در آن بازی کنیم. یعنی اگر تشخیص دادند سهم ما از سیاست همین مقدار اندک مقرر و مقدر است، خب به فتوای حافظ فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم. در شطرنج سیاسی پات شدن رنج‌آورتر از کیش و مات شدن است.» 

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز در تأیید معنای پیش‌گفته اظهار می‌کند:‌

«شرایط فعلی برای جبهه اصلاح‌طلبان سنگلاخی و ناهموار شده است. فشار فلج کننده ترامپ، رادیکالیزه شدن حرکات اعتراضی مردم و آلترناتیوسازی‌های خارج که موجب گردیده بریده‌ها سرود کاشکی اسکندری پیدا شود را زیر لب زمزمه کنند، عملکرد دولت و عزم جزم اقتدارگرایان برای تسخیر همین چند تپه باقیمانده در دو دستگاه دولت و مجلس، (گفتم دولت و مجلس، نه قوای مقننه و مجریه) اصلاح‌طلبان را در موقعیتی به مراتب دشوارتر از یک پروژه انتخاباتی قرار داده است.»

اصغرزاده تأکید می‌کند:

«اکنون اگر اصلاح‌طلبان بخواهند در جبهه مردم بمانند، ناچارند سقف مطالبات خود را با کف خواسته‌های مردم و معوقات انباشت شده و متنوع اصناف و اقشار مماس کنند و بر مبنای آن رابطه خود را با اصولگرایان حاکم و انتخابات پیش رو تنظیم نمایند. ایستادن در کنار اصولگرایان به بهانه امنیت ملی بدون دست گذاشتن و تمرکز بر گسل‌های فعال شده از تبعیض و نابرابری، جداسازی‌های تصنعی خودی غیرخودی، تحقیر و فقر و طرد فزاینده در لایه‌های وسیع اجتماعی، و بدون اعلام تصمیم قاطعانه برای حل یا تعدیل قسمتی از این گرفتاری‌ها و مشکلات، آنها را در مقابل مردم و در صف رانده شدگان ملت قرار خواهد داد. کنار کشیدن و توسل به سیاست صبر و انتظار هم آنها را به نیروهای فرصت‌طلب غیرمسئول که در بزنگاه نیمکت نشین می‌شوند بدل خواهد کرد.»

این فعال اصلاح‌طلب همچنین گفته است:

«ارائه پلتفرم شفاف و صریح انتخاباتی از جانب اصلاح‌طلبان ضروری است. آنها باید اعلام کنند که تنها در شرایطی حاضر به فعالیت انتخاباتی‌اند که انحصار قانونگذاری در اختیار مجلس باشد و حق ضابطه‌گذاری از قدرت‌های خودمختار و دولت در دولت گرفته شود. بیش از دوسوم اقتصاد کشور در اختیار غول‌های اقتصادی عظیم الجثه‌ای است که هر یک دارای امپراطوری سیاسی فرهنگی و اقتصادی مخصوص به خودند. اثربخشی صدا و سیما و تریبون‌های نماز جمعه که این روزها آماج انتقاد دولت و اصلاح‌طلبان است بمراتب کوچک‌تر و کمرنگ‌تر از تأثیر هریک از آنهاست. اصلاح‌طلبان باید به صراحت بگویند که چگونه به جنگ دولت‌های پنهان خواهند رفت؟»[2]

*ناظران آگاه متوجه درد و دل آقای اصغرزاده درباره هدف هسته سخته اصلاحات مبنی بر شکافتن سقف فلک هستند.

هدفی که در سال 88 محقق نشد، در اغتشاشات دیماه 96 هم نشد و اکنون قرار است در قالب «فتنه اقتصادی» محقق شود!

ناظران همچنین این تلمیح اصغرزاده را هم در رصد خود داشته‌اند که بریدگان خارجی و البته داخلی! مشغول سرودن ترانه مهدی اخوان ثالث یا همان کاشکی اسکندری پیدا شود، هستند... ترانه‌ای که 40 سال است زیر لب این افراد و اسلاف آنها زمزمه می‌شود اما نتیجه‌ای نداشته و نخواهد داشت.

و البته مردم و چشمان بیدار نظام باید بدانند که همانطور که بریدگان مورد نظر اصلاح‌طلبان، خواهان «اسکندر» هستند اما کسانی در داخل هم خیلی وقت است که تمنای «کاوه آهنگر» را مطرح می‌کنند و در گفته‌های و نوشته‌های خود مردم را به کاوه آهنگر شدن در مقابل نظام اسلامی تشویق می‌کنند! (اسناد نزد مشرق موجود است)

گفته‌ها و نوشته‌هایی که در یک سر آن اظهاراتی شبیه به امثال تاجزاده و اصغرزاده و تاجیک و حجاریان قرار دارد و در سر دیگر آن صحبت‌های برخی روزنامه‌نگاران، استادان دانشگاه و سایر مراجع اجتماعی نزدیک به اصلاح‌طلبان که صراحتاً نیز از کاوه آهنگر اسم برده‌اند. و جملگی نیز گویا هدفی جز شکافتن سقف فلک! ندارند و به موج سواری بر روی گسل‌های مورد اشاره اصغرزاده دل بسته‌اند.

گسل‌هایی که یک مفهوم برساخته در ذهن اصلاح‌طلبان هستند و البته تقلا می‌شود تا این مفهوم برساخته به ذهن مردم نیز رسوخ کند و آنها به مصداق یک افسانه اروپایی، از ملودی نواخته شده از سرنای اصلاح‌طلبان مدهوش شوند و با کنترل از راه دور هسته سخت اصلاحات به خیابان بیایند.

اظهارات اصغرزاده و دوستان او همچنین در حالی است که نظام دستاوردهای اقتصادی فراوانی دارد، «تأیید صلاحیت» یک فرایند قانونیست، به دلیل روندهای عقلانی حاکمیت، گسل فعال شده‌ای وجود ندارد و اعتراضی هم اگر هست به رأی بهتر در انتخابات می‌اندیشد نه به خیابان. و البته هسته سخت اصلاحات به جنگ این واقعیت‌ها آمده و قصد دارد با تخریب ذهن مردم و بیان صحبت‌هایی شبیه به آنچه که اصغرزاده در بالا گفته است شرایط کشور را نومیدانه، سیاه و تباه، ناکارآمد، گرسنه و رسیده به انتهای خط جلوه دهد. که باید طرحی نو در آن درانداخت و سقفش را شکافت.

جالب است که البته اصغرزاده حاضر نیست به مخاطب توضیح بدهد مشکلات فعلی تماماً دستکند دولت و اصلاح‌طلبان و ماحصل حضور همزمان یک جریان سیاسی خاص در شورای شهر، مجلس و دولت است و نوشدارو نیز رأی خوب مردم به جریانات کارآمد در انتخابات‌های آتی است. حقیقتی که اگر اصغرزاده به آن اشاره کند، دکان ترانه‌سرایی پیرامون اسکندر و کاوه تعطیل خواهد شد...

این نکته بدیهیست که موارد اشاره شده در سطور بالا از جمله تخریب فضای ذهنی مردم، عدم بیان واقعیت‌ها و نمادسازی از کاوه و اسکندر اگر مورد توجه خواص کشور قرار نگیرد و فی‌المثل عوامل مشکلات فعلی به مردم معرفی نشوند؛ بایستی منتظر رویدادهای تلخی مثل اغتشاشات دیماه 96 بود.

اغتشاشاتی که طبق آمارهای رسمی عمده حضّار آن شاغل بوده‌اند و عمده شعارها نیز بعد از ساعات اولیه! شعارهای سیاسی بوده است نه اقتصادی...
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: