کد خبر: ۲۳۲۸۲۹
تاریخ انتشار: ۲۱:۱۴ - ۱۵ تير ۱۳۹۸
اولتیماتوم استاندار خوزستان؛
استاندار خوزستان گفت: مدیرانی که به سرمایه گذار و بخش خصوصی محل نمی گذارند و اهمیت نمی دهند و نیاز و اولویت مملکت را تشخیص نمی دهند باید کنار بروند.
مدیران ضد بخش خصوصی در خوزستان باید کنار بروند

به گزارش جنوب نیوز، غلامرضا شریعتی عصر شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: اهتمام به تسهیل شرایط اقتصادی برای بخش خصوصی و بهبود فضای کسب و کار بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: یکی از دلایلی که استان خوزستان از نظر بهبود فضای کسب و کار مشکل دارد این است که اهتمام لازم برای حل مشکلات بخش خصوصی وجود ندارد و مدیران تنها پشت میز نشسته‌اند تا بخش خصوصی به دنبال آنها بیاید.

استاندار خوزستان عنوان کرد: گاهی اوقات سرمایه گذاران بخش خصوصی من را برای دیدن مدیران مختلف استان واسطه می‌کنند و می‌گویند که به رغم دوندگی‌های مختلف نتوانسته‌اند مدیر مربوطه را ملاقات کنند.

شریعتی با انتقاد از بروکراسی طولانی ادارات دولتی برای صدور مجوزهای لازم و معطل کردن بخش خصوصی تأکید کرد: تعارفات مرسوم باید کنار گذاشته شود و مدیرانی که به سرمایه گذار و بخش خصوصی محل نمی‌گذارند و اهمیت نمی‌دهند و نیاز و اولویت مملکت را تشخیص نمی‌دهند باید کنار بروند.

وی ادامه داد: ایراد ما در انتصابات مدیران دولتی در خوزستان آن است که مدیران را انتخاب می‌کنیم که تنها در حوزه داخلی مجموعه خود تخصص دارند.

استاندار خوزستان بیان کرد: این تنها یک بخش قضیه است و بخش دیگر آن است که مدیر مربوطه بتواند خود را با شرایط استان تطبیق دهد و گره‌ای در روند توسعه استان ایجاد نکند، بلکه گره گشا باشد.

شریعتی افزود: نگاه مدیران در سرمایه گذاری بخش خصوصی باید نگاهی بلند مدت و معطوف به آینده باشد و نباید منافع بلند مدت استان را فدای منافع زودگذر کرد.

وی بیان کرد: مدیران باید نسبت به آثار دستورات و تصمیمات و بخش نامه‌ها بر جامعه و شرایط اقتصادی و بخش خصوصی توجه لازم را داشته باشند.

استاندار خوزستان ادامه داد: مدیرانی که به جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نمی آیند و یا از آن فرار می‌کنند خود را عقل کل حساب می‌کنند و خوزستان ظرفیت داشتن این مدیران را ندارد.

شریعتی با بیان اینکه مدیران عقل کل به درد خوزستان نمی‌خورند، یادآور شد: این روند باید اصلاح شود و مدیرانی که در جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی حضور پیدا نکنند موضوع به وزیر مربوطه آنها اطلاع داده و با آنها برخورد می‌شود.

وی افزود: اگر این روند اصلاح شود که حضور آنها در جلسات مؤثر باشد وگرنه در غیر این صورت استان به آنها نیازی ندارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: