کد خبر: ۲۳۲۷۹۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۱۵ تير ۱۳۹۸
مروری بر سخنان یک اصلاح طلب
ما به کرّات درباره کدها و فکت‌های این گفته‌ها و بیان آنها در لسان افرادی مثل سعید حجاریان، کیانوش‌راد، محمدرضا خاتمی، علیرضا علوی‌تبار، محمدرضا تاجیک و غیره اشاره کرده‌ایم و کلیدواژه «فتنه اقتصادی» را مورد اشاره قرار داده‌ایم.

جنوب نیوز: «محمد کیانوش‌راد»، فعال اصلاح‌طلب و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم به تازگی در ویدئویی کوتاه که کانال جبهه اصلاح‌طلبان ایران آنرا منتشر کرد، گفته است: «رسالت و بن‌مایه اصلی انقلاب، ‌ حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان است... ممکن است اکثریت جامعه بگویند با اسرائیل رابطه داشته باشیم یا نداشته باشیم. با آمریکا آری یا خیر؟ اکثریت مردم بگویند حجاب باشد یا حجاب نباشد؟ »

او می‌افزاید:

«اما یک چیز را نمی‌شود دست زد. اگر شما دست زدید باید آماده انقلاب هم احتمالا باشید. کِی را نمی‌دانیم و آن اینکه مردم را تحقیر کنید. به مردم بگوییم که شما کاره‌ای نیستید. ما هستیم که تصمیم می‌گیریم!»

*از آنجا که مطلب منتشر شده، کوتاه و احتمالا دچار تقطیع است نمی‌توان درباره بخش اول اظهارات کیانوش‌راد، صحبت خاصی را مطرح کرد.

اما بخش دوم حرف‌های او مزاج خطرناکی دارد که بایستی در رابطه با آن اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان محترم قرار داد.

هسته سخت اصلاحات چند سالیست که انگشت اشاره خود را به سمت مقولات مترادفی مثل خیابان، انقلاب، آتش گرفتن فرش جامعه و فردای براندازی دراز کرده است!

ما  به کرّات درباره کدها و فکت‌های این گفته‌ها و بیان آنها در لسان افرادی مثل سعید حجاریان، کیانوش‌راد، محمدرضا خاتمی، علیرضا علوی‌تبار، محمدرضا تاجیک و غیره اشاره کرده‌ایم و کلیدواژه «فتنه اقتصادی» را مورد اشاره قرار داده‌ایم.

این ایما و اشاره‌ها همچنین بر محمل ایجاد نارضایتی ذهنی، تشویق رفتارهای غلط دولت مثل عدم نظارت بر قیمت‌ها [1] و القای گزاره‌هاییست شبیه به آنچه که در بالا و در صحبت‌های کیانوش‌راد خواندید.

گزاره‌های بی‌مبنا و غلطی مثل القای اینکه مردم در ایران تحقیر می‌شوند و در حاکمیت کاره‌ای نیستند!

جالب است که بخش دیگر بازی بر عهده سایرین است و کیانوش‌راد فقط نقش خود را بازی می‌کند. زیرا مثلا این عباس عبدی بود که در نیمه‌های سال گذشته طی یادداشتی با ایجاد یک این‌همانی بین رژیم پهلوی و نظام اسلامی، اینطور گفت که رضاشاه با مردم رفتار تحقیرآمیز داشت که به سرنگونی مبتلا شد و امروز هم در نظام اسلامی شاهد تحقیر و تبعیض هستیم! [2]

یکبار دیگر با هم این مسئله را مرور می‌کنیم... عباس عبدی اظهار می‌دارد که در جامعه ایرانی تحقیر و تبعیض وجود دارد. چند ماه بعد، همکار دیگر او یعنی کیانوش راد اظهار می‌دارد که اگر مردم تحقیر شوند باید منتظر انقلاب بود. و در این میان نیز صدها گزاره از چپ‌ها مبنی بر تشویق حرکت خیابانی مردم وجود دارد.

فرجام این معادله چندان سخت نیست...

برخی محافل تحلیلی چند سال است که در حال هشدار «فتنه اقتصادی» و ایجاد و راهبری آن توسط اصلاح‌طلبان هستند.

مقوله‌ای که برخورد با آن راهکارهای خاصی را می‌طلبد و در صورت عدم توجه، می‌رود تا رخدادهای دیماه 96 را با صورت وسیع‌تری تکرار کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: