کد خبر: ۲۳۲۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۳ - ۰۵ تير ۱۳۹۸
جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان:
جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان از کلاهبرداری یک هزار میلیارد ریالی با شگرد اخذ وجه بابت تأمین ارز نیمایی در شهرستان اهواز خبر داد.
به گزارش جنوب نیوز، سرهنگ سید محمد صالحی جانشین فرمانده انتظامی خوزستان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: کلاهبرداری از 27 شاکی با مجموع مبلغ یک هزار و 379 میلیارد و927 میلیون و 499 هزار و 730 ریال کشف شد که متهمان پرونده پس از تحویل به مرجع قضائی با قرار مناسب روانه زندان شدند.

وی افزود: فردی برای انتقال مبلغ 42 میلیارد ریال از طریق سامانه نیما به شرکتی در کشور امارات و به یکی از صرافی‌های شهرستان اهواز مراجعه کرده و پس از 10 روز مبلغ به حساب آنان واریز شد اما پس از گذشت بیش از یک ماه خبری از نتایج واریز مبلغ نبود.

جانشین فرمانده انتظامی خوزستان عنوان کرد: پس از بررسی دقیق اظهارات شاکی و مستندات ارائه شده، کلاهبرداری محرز و با هماهنگی مرجع قضائی دستگیری عاملان کلاهبرداری به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی گفت: با اقدامات تخصصی و پلیسی 3 کلاهبردار در این رابطه شناسایی و با هماهنگی قضائی ضمن مسدود کردن حساب‌های بانکی و ارزی متهمان، محل اختفاء آن‌ها شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه، هر 3 متهم دستگیر و به مقر پلیس آگاهی منتقل شدند.

صالحی گفت: محل صرافی متهمان برابر دستور قضائی پلمپ شد و متهمان به بزه انتسابی اعتراف و واریز وجوه به حساب بانکی آن‌ها جهت تأمین ارز نیمایی را تائید کردند.

وی افزود:  با پیگیری کارآگاهان پلیس آگاهی در خصوص کشف کلاهبرداری‌های دیگر با این شیوه و شگرد تاکنون 27 نفر در این خصوص اعلام شکایت کردند که پرونده موردنظر پس از صورت‌جلسه به مرجع قضائی ارسال شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: