کد خبر: ۲۳۲۲۶۸
تاریخ انتشار: ۰۶:۴۴ - ۰۱ تير ۱۳۹۸
محمد ایمانی در کانال تلگرامی خود نوشت: چه راحت پنچر می کنید! حواستان نیست، انگار؟ این توپ پلاستیکی نیست؛ پهپاد پیشرفته آمریکاست که می گفتندبا هیچ رادارای قابل ردگیری نیست.
محمد ایمانی

به گزارش جنوب نیوز یک تحلیل گر به پاسخ ایران به آمریکا و متحدانش در منطقه پرداخته است.

ردگیری کنید! حتی بزنیدش! اما چرا پشت سر هم و بی هوا می زنید؟! ترقه بازی است مگر؟ عربستان، امارات، عراق، سوریه، غزه، یمن، … این طرف خلیج فارس، آن طرف دریای عمان، چه خبرتان است؟! مگر رینگ بوکس است؟!حالا ترامپ و تیم "ب" او به قول ظریف (بولتون و بنیامین نتانیاهو و بن سلمان و بن زاید) یک غلطی کردند و یک حرفی زدند، باید چپ و راستشان بکنید!؟اینها طنز نیست. واقعیت دارد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی گفت "ایران باید دیپلماسی را با دیپلماسی پاسخ دهد نه اقدام نظامی".


او البته دروغ می گوید. چرا که زدن زیر توافق و دامن زدن به تحریم اقتصادی و توسل به ارعاب کشورها برای هدم همکاری با ایران، نامش جنگ است نه دیپلماسی. آیا با پهپاد جاسوسی، دیپلماسی انجام می دهند؟!در عین حال یک "#برای_چی_می_زنی؟! خاصی در سخنان هوک دیده می شود که نشان می دهد مطالب مهم را باید با زبان زور و اقتدار به زورگویان عالم تفهیم کرد.به تعبیر شبکه انگلیسی تله‌سور "ایران به جایی ضربه زد که پرزیدنت ترامپ درد را آنجا بیشتر احساس می‌کند؛ یعنی غرورش را. ایران آمریکا را سرجایش می‌نشاند".

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: