کد خبر: ۲۳۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
سهراب انبارکی
اکنون با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی شاهد الصاق چهره های پلید و منفور دوران ستم شاهی در تارک شهر خود که آغشته به خون شهیدانی چون رئیسعلی دلواری هاو شهید مهدوی ها و عاشوری ها هستیم، این اقدام مصداق بارز نفوذ فرهنگی در فضای استان است.
جنوب نیوز: چندی پیش در سکوت رسانه ها توسط متولیان به اصطلاح فرهنگی در شهر  دارالولایه بوشهر به بهانه تجلیل از چهره ها و مشاهیر ادبی استان متاسفانه از برخی چهره های منحوس و معلوم الحال دوران سیاه ستم شاهی در سطح شهر تجلیل شد که از چند منظر قابل تامل و تفکر است.

اولا چندین سال است که توسط سلطنت طلبان خارج نشین با هزینه های میلیاردی ربع پهلوی و حتی دولت های مرتجع عرب مانند عربستان سعودی، اماران و غیره در تلاش اند برای نسل جوان چهره ای دیگر از نظام توسری خور و سرتاسر فساد طاغوت تداعی کنند، البته در کشور نیز این نوع جریان فکری منحرف دارای طرفداران و هوادارانی به صورت محدود و پراکنده است.

ولی اینکه توسط یک سازمان رسمی فرهنگی وابسته به حاکمیت با هزینه های گزاف بیت المال مسلمین چنین کار شرم آوری سرزند بسی جای تامل و تاسف است.

ثانیا: انتصاب این اقدامات قبیحانه و مذبوحانه به جریانات سیاسی درون نظام یک خطای محاسباتی و استراتیژیک قلمداد می شود، چرا که تمام جریاناتو گرایشات سیاسی مشروع درون نظام در شکل گیری انقلاب اسلامی و مبارزه با دوران لجن زار پهلوی نقش داشته اند و به کرات در مجالس و محافل مختلف از این چهره های فراماسون و وابسته به انگلیس اعلام برائت کرده و می کنند.

بنابراین انتصاب این اقدامات توسط جریانات سیاسی مشروع درون نظام به منظور رسیدن به اغراض سیاسی امری نکوهیده و مزموم تلقی می شود.

ثانیا: بعید به نظر می رسد اقدامات انجام شده در روزهای اخیر برخواسته از فکر و اندیشه یک شخص با فرد بوده باشد که با یک استعفا تمام می شود، بلکه ناشی از ظهور و بروز یک اندیشه و تفکر خطرناک در ساحت مقدس فرهنگی استان است که می بایست هرچه سریع تر این نوع تفکر شیطانی از ساحت پاک و مقدس استان زدوده شود.

رابعا: مقام معظم رهبری در سالهای ۹۵،۹۶،۹۷ بیش از صدبار از کلید واژه نفوذ استفاده و فرموده اند: در کنار نفوذ سیاسی، اقتصادیو امنیتی یکی از خطرناکترین مصادیق نفوذ، نفوذ فرهنگی در میان اقوام و ملل است.

یکی از شگردهای نفوذ فرهنگی استفاده از مولفه های منطبق با فطریات بشر است، چرا که بشر فی ذاته علاقه مند به هنر و زیبایی است و این نیز نعمتی است که خداوند در روح بشر به ودیعه گذاشته است.

برنابراین استفاده از ابزارهایی چون طنز، شعر، کاریکاتور برای نفوذ در مولفه های فرهنگی جامعه هدف امری مرسوم و متداول بوده و هست.

اکنون با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی شاهد الصاق چهره های پلید و منفور دوران ستم شاهی در تارک شهر خود که آغشته به خون شهیدانی چون رئیسعلی دلواری هاو شهید مهدوی ها و عاشوری ها هستیم، این اقدام مصداق بارز نفوذ فرهنگی در فضای استان است.

یادداشت: دکتر سهراب انبارکی

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: