کد خبر: ۲۳۲۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۳ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
اپراتور کشتی نروژی در بیانیه‌ای اعلام کرد: تمامی 23 خدمه نفتکش، ایران را از فرودگاه بندرعباس ترک کردند و دیروز بعدازظهر در فرودگاه بین‌المللی دبی فرود آمدند و مقامات ایرانی به خوبی از آنها پذیرایی کردند.
به گزارش جنوب نیوز به نقل از رویترز، خدمه نفتکش «فرانت التایر»، نفتکش شرکت «فرانت‌لاین»، یکی از دو کشتی حادثه‌دیده هفته گذشته در دریای عمان، وارد دبی شدند.

اپراتور کشتی نروژی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تمامی ۲۳ خدمه نفتکش، ایران را از فرودگاه بندرعباس ترک کردند و دیروز بعدازظهر در فرودگاه بین‌المللی دبی فرود آمدند.»

سخنگوی فرانت‌لاین به رویترز گفت خدمه دارای ملیت‌های روسی، فیلیپینی و گرجستانی بودند و مقامات ایرانی به خوبی از آنها پذیرایی کردند. اکثر آنها مستقیماً از دبی به خانه‌های خود پرواز کردند و باقی افراد یک‌شنبه پرواز خواهند کرد.

این شرکت اعلام کرد، کشتی یدک‌کش بعدازظهر شنبه به فرانت التایر رسیده است و یک گروه کارشناس شرایط و خسارت را بررسی خواهند کرد. این نفتکش پس از وقوع حادثه آتش گرفت، اما شعله‌های آتش خاموش شدند.

نفتکش دیگر، «کُکوکا کوریجس» که دچار سانحه شده است، در حال یدک‌کشی به سمت بندر کالبا امارات است.

جزئیات حادثه

منابع خبری صبح روز پنجشنبه (۲۳ خرداد / ۱۳ ژوئن) گزارش‌هایی از وقوع انفجار در دو نفتکش در دریای عمان منتشر شد که ادعا شده «هدف حمله قرار گرفته‌اند».

جزئیات منتشر شده از این حادثه، حاکی است نفت‌کش «فرونت التر» با پرچم جزایر مارشال و «کُکوکا کوریجس» با پرچم پاناما به ترتیب حامل محموله‌های «اتانول» و «متانول» بوده‌اند.

نفتکش اول مدتی پس از بارگیری در بندر ابوظبی دچار سانحه شده و کشتی دوم از «الجبیل» عربستان راهی سنگاپور بوده است.

وزارت تجارت ژاپن اعلام کرد، یکی از نفتکش‌های حادثه‌دیده در دریای عمان حامل «محموله متعلق به ژاپن» بوده‌اند. این حادثه همزمان با سفر «آبه شینزو»، نخست‌وزیر ژاپن به تهران رخ داده است.

از طرفی روزنامه ژاپنی نیکی نیز به نقل از الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه نوشته است، اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت از جمله روسیه در حال انجام مذاکرات نهایی برای رسیدن به یک توافق هستند که ممکن است در ابتدای ماه جولای به امضا برسد تا در زمینه عرضه نفت برای طولانی مدت با یکدیگر همکاری کنند.

بنابر این گزارش، نوآک به نیکی گفته، این مذاکرات با اوپک برای تغییر تاریخ نشست از ۲۵ و ۲۶ ژوئن به اوایل ماه جولای نزدیک نهایی شدن است.

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: