کد خبر: ۲۳۱۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۳ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: دریافت وجه از اولیای دانش‌آموزان در زمان ثبت‌نام ممنوع است اما امکان دریافت مبلغ بیمه و کتاب درسی وجود دارد .
به گزارش جنوب نیوز و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، علی‌عسکر نجفی افزود: پول گرفتن از والدین حین ثبت‌نام ممنوع و تنها مدارس شاهد، نمونه دولتی و استعدادهای درخشان طبق قانون می‌توانند وجه دریافت کنند که البته برخی مردم خود داوطلبانه مبالغی نقدی برای کمک به مدارس دولتی پرداخت می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر مدیر مدرسه‌ای خارج از چارچوب‌های وضع شده به اجبار و با مکانیزم‌های غیرمتعارف مردم را وادار به پرداخت وجه کنند، در صورت حصول گزارش بلافاصله با وی برخورد خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش با تصریح بر اینکه در این رابطه هیچگونه مماشاتی با مدیر متخلف مدارس نخواهیم داشت، گفت: اگر تخلفی گزارش شود، بازرس اعزام و در صورت تایید تخلف، واکنش لازم انجام خواهد شد و حتی تا عزل مدیر پیش خواهیم رفت.

نجفی ادامه داد: گرفتن پول نقدی از سوی مدیران مدارس خلاف است و در صورت گزارش، برخورد جدی خواهد شد دادن شماره حساب مدرسه تنها بابت پول بیمه و کتاب درسی قانونی است نه وجه دیگری.

مدیرکل آموزش و پرورش همچنین از شهروندان خواست تا در صورت بروز هر گونه تخلفی از سوی مدیران مدارس در زمان ثبت‌نام دانش آموزان به شماره تماس‌های ۳۲۳۵۹۶۱۳ و ۳۲۳۵۵۶۰۹ اطلاع دهند و یا به سامانه الکترونیکی پاسخگویی به شکایات مراجعه کنند.

نجفی همچنین با اشاره به آغاز ثبت‌نام دانش آموزان استان در مقاطع مختلف تحصیلی، بیان کرد: از ساعت هفت و سی دقیقه صبح امروز دوشنبه بیستم خرداد ثبت‌نام مقطع اول ابتدایی در استان آغاز شده و والدین می‌توانند با مراجعه به سامانه SAMAN.FARSEDU.IR با درج کد ملی دانش آموز، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: