کد خبر: ۲۳۱۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۸ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
علی دارابی
«صندوق رأی» یک آسیب جدی در وحدت، اتحاد، همدلی جامعه ما ایجاد کرده و آن «ناتمام بودن دوران رقابت‌های انتخاباتی پس از هر انتخابات» است و این نشانه «عدم بلوغ و رشد سیاسی» جامعه کنونی ایران است.
به گزارش جنوب نبوز، علی دارابی نوشت: انتخابات واقعی و آزاد و حق تعیین سرنوشت در اداره امور از طریق «صندوق رأی» و گزینش رهبری(با واسطه از طریق خبرگان رهبری) رییس‌جمهوری، نمایندگان مجلس، شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت مستقیم از ارمغان‌ها و نعمت‌های بزرگی است که انقلاب اسلامی برای مردم ایران هدیه آورده است. اما این «صندوق رأی» یک آسیب جدی در وحدت، اتحاد، همدلی جامعه ما ایجاد کرده است و آن «ناتمام بودن دوران رقابت‌های انتخاباتی پس از هر انتخابات» و این نشانه «عدم بلوغ و رشد سیاسی» جامعه کنونی ایران است.
علاوه بر این، اشکال «خطی و جناحی نگریستن به اداره امور» و «تلاش برای ناکام ماندن رقیب پیروز» نیز گویای «نبود اخلاق انتخاباتی و ادب شکست و احترام به پیروزی اکثریت» است.
این‌ها بزرگ‌ترین اشکالات و ایرادهای «رقابت سیاسی در ایران در این سال‌ها» بوده است و خود مانع بزرگی برای رشد و توسعه شتابان کشور تلقی می‌شود.
در شرایط امروز ایران که آمریکا تمام اهرم‌ها و ابزارهای سلطه‌جویی خود را «به ناحق، غیرقانونی و غیرانسانی» به خدمت گرفته است تا «فشار حداکثری به ایران» وارد کند و رسماً «معیشت و زندگی مردم» را نشانه رفته و قرارگاهی در وزارت خارجه، وزارت دارایی، وزارت خزانه‌داری، سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا (سیا) ایجاد کرده است تا این اقدام خود را عملی کند و از همه کشورهای دنیا حتی «دوست‌ترین کشورهای ایران» خواسته است در این ائتلاف جهانی علیه ایران شرکت کنند با کمال تأسف و افسوس «آرایش سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، رسانه‌ای» ما بسیار متناقض، متضاد و پارادوکسیکال نسبت به جبهه دشمنان عمل می‌کنند و این جای افسوس و حیرت دارد!
انتقادها و اشکالات قابل ملاحظه به کار «مجلس، دولت، قوه‌قضاییه و...» وارد است. این نواقص و اشکالات هم خاص این دولت نبوده و نیست و حتماً باید با نقد مشفقانه و پرسشگری از مسوولان، چرخه مدیریتی و اداره کشور را کم‌نقص‌تر اداره کرد و در این زمینه رسانه‌ها، احزاب سیاسی، نخبگان و... نقش اساسی دارند؛ اما سخن اصلی در این مساله است که ما در ایران باید همه «یک‌صدا» و «متحد» در برابر دشمنان باشیم.
در حالی که با صد افسوس این‌گونه نیستیم و این همان پاشنه آشیل ماست که دشمنان متوجه شده‌اند و دارند روز به روز فشار خود را بیشتر و بیشتر می‌کند. به‌طور نمونه بنگرید که آمریکاییان درست یک هفته بعد از آنکه از مذاکره با ایران با حذف پیش‌شرط‌هایی که گذاشته بود با «تحریم شرکت‌های پتروشیمی ایران» از یک‌سو و «تلاش برای باز کردن پای ایران در شورای امنیت سازمان ملل به بهانه انفجار کشتی‌های نفتی در برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس» از سوی دیگر از هر فرصت و بهانه‌ای برای فشار و اتهام‌زنی و ارائه تصویری غیرواقعی از ایران استفاده کرده و همه مقامات آمریکا، رسانه‌ها، و ... همه، هم‌صدا این مطالبات را دنبال می‌کنند!
بپذیریم که الان شرایط و هنگامه «تسویه حساب با دولت و مسوولان اجرایی» کشور نیست. واقعاً در «شرایط حساس و خطیری» قرار داریم. قبول کنیم همه باید با وحدت و همدلی با حمایت از مسوولان کشور راه نفوذ، توطئه و محاصره اقتصادی استکبار به کشور را به حداقل برسانیم. الان زمان به صدا درآوردن رقابت‌ها انتخاباتی که قرار است در «اسفند 98» برگزار شود، نیست! الان زمانه «تسویه‌حساب سیاسی» به بهانه بروز یک اختلاف خانوادگی که جرم قتل را هم بر پرونده آن افزوده است، نیست. این برای جامعه اسلامی ما عیب است که از «بروز تخلف، و زمین خوردن رقیب سیاسی» خوشحال می‌شویم. این‌ها با آموزه‌هایی که از اسلام، قرآن و نهج‌البلاغه و آنچه بزرگان دین به ما آموخته‌اند فرسنگ‌ها فاصله دارد!
دولت باید احساس کند در این هنگامه که سکاندار اجرایی کشور و در خط مقدم در برابر دشمنان است مورد حمایت همگان است. اشتباه نشود سخن در «انتقاد به دولت یا سایر مسوولان» نیست بلکه در نحوه انتقاد و نحوه حمایت از مسوولان اجرایی است.
بیاییم حق، عدل و انصاف را سرلوحه کارها قرار دهیم این برای همه ما بهتر است. مردم ایران شایسته بهترین زندگی و سعادت دنیوی هستند.
ما همه نوکر و خادم مردم هستیم، این را خوب بفهمیم و با پاکدستی و امانتداری خادمان واقعی مردم باشیم.   
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: