کد خبر: ۲۳۱۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲:۴۵ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۸
در واکنش به هتاکی یک مداح
رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با اشاره به اینکه ۸۰ هزار مداح در سامانه طوبی ثبت نام کرده‌اند و شناسنامه‌دار هستند گفت: هیئت‌های مذهبی در برگزاری مراسم‌ها از مداحان شناسنامه‌دار استفاده کنند.
به گزارش جنوب نیوز؛ نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم در بوشهر با تسلیت ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) از برگزاری مراسم ویژه عزاداری در  مساجد و حسینیه‌ها و تکایا خبر داد و اظهار داشت: بیش از 90 هزار هیئت مذهبی در سراسر کشور در برگزاری مراسم این ایام مشارکت دارند.

وی برگزاری،  مراسم ویژه لیالی قدر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: نخستین مراسم احیاء در 19 ماه مبارک رمضان با شکوه خاصی با حضور مردم مومن و روزه‌دار در همه نقاط کشور برگزار شد و مراسم دومین  و سومین شب قدر در شب‌های 21 و 23 ماه مبارک رمضان به میزبانی مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و مصلی‌ها برگزار می‌شود.

نوشادی، تلاوت و تفسیر قرآن کریم، مداحی، سخنرانی، عزاداری و اعمال ویژه لیالی قدر را از مهمترین برنامه‌های لیالی قدر دانست و تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان هیئت‌های مذهبی در سراسر کشور در راستای اطعام نیازمندان با همکاری خیران شیعه و سنی به ویژه در نقاط مرزی کشور برنامه ویژه افطاری برگزار می‌کنند.

رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با تاکیدبر جلوگیری و پیشگیری از ورود بدعت‌ها و خرافات در برنامه‌ها و مراسم عزاداری ، توهین به مذاهب اسلامی را خط قرمز هیئت‌های مذهبی دانست و تصریح کرد: وحدت بین شیعه و سنی  راهبرد و اولویت اصلی هیئات مذهبی است.

نوشادی از ساماندهی  80 هزار مداح  در سامانه طوبی خبر داد و با بیان اینکه این  مداحان شناسنامه‌دار هستند گفت: هیئت‌های  مذهبی در برگزاری مراسم‌ها  از مداحان شناسنامه‌دار استفاده کنند.

وی، توهین به مذاهب اسلامی را خلاف منویات مقام معظم رهبری، علمای دین، مراجع عظام و سیاست سازمان تبلیغات اسلامی دانست و افزود: در مراسم و برنامه‌های مختلف مذهبی، باید از مداحان شناسنامه‌دار و سخنرانان توانمند در راستای تقویت وحدت شیعه و سنی استفاده شود چراکه دشمن در صدد ایجاد اختلاف و تفرقه میان مسلمانان است.

رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با تاکید بر حضور حماسی هیئت‌های مذهبی در راهپیمایی روز جهانی قدس تصریح کرد: در راستای راهپیمایی روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان  اعضای شورای هیئت‌های مذهبی همراه با مردم روزه‌دار در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور حماسی دارند.

نوشادی با توجه به حساسیت این روز مهم، از هیئت‌های مذهبی سراسر کشور خواست تا با حضور باشکوه خود علیه مستکبران و ظالمان و غاصبان صهیونیست فریاد بزنند و حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام کنند
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: