کد خبر: ۲۳۰۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۸ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
همّت شما عزیزان امور تربیتی در درجه اوّل این باشد که جوان را مؤمن، آگاه، روشن‌بین در مسائل دینی و پایبند به معارف و عمل اسلامی بار بیاورید. آینده کشور این‌گونه تأمین خواهد شد.
«بیانات حضرت آقا در دیدار اعضای اتحادیه‌‌های انجمنهای اسلامی دانش آموزان‌ و مسئولان امور تربیتی سراسر کشور» ۱۳۷۹/۱۲/۰۸

جنوب نیوز: با گذشت چهل سال  عمرپربرکت از انقلاب اسلامی ایران وورود به چهل سالگی دوم که این جزء مرهون فداکاری هاوتلاشهای جوانان پاک و مومن و انقلابی برخواسته ازنهضت حضرت امام خمینی  (ره) همچون شهیدان باکری ها ،همت ها ، صیاد شیرازی ها وتهرانی مقدم ها وحججی ها میباشد که پرورش یافته دامان مادرانی پیرو مکتب حضرت فاطمه زهرا(س) می باشند ،برخودمان وظیفه داریم که جهت درچهل سالگی دوم نسلی راهمگام بااین گام دوم انقلاب تربیت  نماییم تربیتی ناب اسلامی ،دینی که پیامبران وائمه سفارشات زیادی  دراین زمینه خطاب به ماشیعیان نموده اند که در مورد تربیت ناب اسلامی بحث های زیادی شده است.در مورد مبانی و روش ها و راهکارهای آن.

یکی از مواردی که باید بصورت جدی به آن پرداخت نقش هیأت ها ،مساجدها وعلی الخصوص مدارس  در تربیت نیروی مومن انقلابی است.کافی است تنها به سیری تاریخی در مورد افراد تربیت شده و اثر گذار بپردازیم از علما تا شهدا که تربیت شده هیأت ها و مراسم های عزاداری آقا امام حسین ع هستند.

امروزه باوجود فضای غبارآلود مجازی و هجمه ها و برنامه های شومی که از سوی  دشمن نسبت به تضعیف نمودن اعتقادات این جوانان میباشند لذا باتوجه به گام دوم انقلاب اسلامی که ازسوی مقام معظم رهبری ابلاغ گردیده وجامعه هدف جوانان میباشند دراین زمینه وظایفی برعهده ما انقلابیون  میباشد جهت تربیت نسلی جوان که بنابه فرموده رهبرعزیز آینده داراین مملکت می باشند .

در وهله اول هیئات یکی از بهترین مکان ها و قالب ها برای تربیت است و هر چه مسئول و منبری و مداح هیأت نگاه تربیتی تر داشته باشد سیر تربیتی صحن تر و سریع تر رخ میدهد. نمونه ای از اثرات تربیتی در صحنه هیأت مثل رشد اعتماد به نفس و شخصیت با دادن مسئولیت ها به نوجوانان، تقویت روحیه حماسی در اشعار و سینه زنی، تمرین کار تشکیلاتی در اجرای مراسم و...هیأت تربیتی زمینه ساز تربیت هیأتی است.

تربیت هیأتی یعنی تربیت یک انسان در تراز انقلاب حسینی و زیبا اینجاست که هیأت با توجه به محتوای حماسه حسینی، از هر روحیه و سنی برای تربیت، الگو و نمونه دارد از حر توبه کار تا قاسم نوجوان تا حبیب و زهیر.

امید است مجموعه های تربیتی و هیأتی های مذهبی استان بوشهر با ارائه برنامه های مفید و سازنده به این ظرفیت بیشتر توجه کنند.

✍ حجت ذوالفقاری مشاوربازرسی شورای هیئات مذهبی استان بوشهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: