کد خبر: ۲۳۰۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان گفت: خدمات ما به سیل‌زدگان در اردوگاه های رسمی به حدی بود که صلیب سرخ جهانی به آن اعتراض کرد و گفت که اینجا رسیدگی بسیار زیاداست و شما نباید اینقدر رسیدگی کنید.
استاندار خوزستان: صلیب سرخ به رسیدگی زیاد ما به سیل‌زدگان اعتراض کرد

به گزارش جنوب نیوز، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در یک میزگرد تلویزیونی در رابطه با اردوگاه‌های غیر رسمی سیل‌زدگان، اظهار کرد: برخی مردم به علت داشتن احشام امکان حضور در اردوگاه رسمی را نداشتند و به همین علت به جنگل پناه آوردند و ما سعی کردیم امدادرسانی و خدمات را تا حد امکان برای آنها فراهم کنیم.

وی گفت: خدمات ما به سیل‌زدگان در اردوگاه های رسمی به حدی بود که صلیب سرخ جهانی به آن اعتراض کردند و گفتند که اینجا رسیدگی بسیار زیاد و خارج از پروتکل‌های ما است و شما نباید اینقدر رسیدگی کنید.

شریعتی با اشاره به کاهش دبی رودخانه کرخه به 450 مترمکعب در ثانیه و تخلیه آب از بسیاری از روستاها، عنوان کرد: روستاهای حمدان ثلجه حمیدیه و مگران شوش همچنان به روستا بازنگشته‌اند؛ شرایط درحال بهبود است اما برای این دو روستا تصمیم گرفتیم از محل منابع استانی و خیران، 200 تا 300 کانکس فراهم کنیم.

وی با رد کمبود آب شرب در اردوگاه‌های سیل‌زدگان، افزود: علت عدم فراگیری ابتلا به بیماری‌ در بین سیل‌زدگان ، توزیع مداوم آب معدنی بوده است.

استاندار خوزستان با تاکید بر کم اثر بودن جابه‌جایی روستاها برای در امان ماندن از طغیان رودخانه‌ها، گفت: زمین این منطقه اغلب مسطح است و جابه‌جایی تاثیر چندانی ندارد؛ این موضوع به صورت کارشناسی بررسی خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: