کد خبر: ۲۳۰۷۷۹
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۵ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
با یک عذرخواهی ساده
جلسه غیرعلنی بررسی برکناری رئیس شورای شهر شیراز به دلیل سخنان نژادپرستانه وی در صحن علنی شورا با پذیرش عذرخواهی احمدرضا دستغیب پایان یافت.
عزل «دستغیب» شاید وقتی دیگر

به گزارش جنوب نیوز، سخنان نژادپرستانه رئیس شورای شهر شیراز در جلسه علنی شورا که طی هفته‌ها و روزهای گذشته مورد انتقاد و اعتراض افراد و فعالین سیاسی و اجتماعی مختلف قرار گرفته بود، آزمونی برای اعضای شورا نیز بود. 

اگرچه احتمال نفوذ نظر بزرگان اصلاحات بر نحوه تصمیم‌گیری اعضای شورا و چشم‌پوشی آنان از رأی عدم کفایت احمدرضا دستغیب و برکناری وی از ریاست شورا وجود داشت اما شاید امیدی نیز برای برخورد قاطع و جدی اعضای شورا با سخنان نژادپرستانه و توهین آمیز دستغیب در جلسه علنی شورا بود اما خروجی جلسه غیرعلنی امروز شورای شهر شیراز منفعت‌خواهی حزبی به جای مصالح عمومی و حفظ حرمت و حقوق شهروندی با عناوین مختلف وحدت و همدلی و... را تقویت کرد.

جلسه غیرعلنی شورای شهر شیراز در خصوص حواشی روز چهارشنبه شورا و موضوع برکناری دستغیب از ریاست شورا که روز چهارشنبه 18 اردیبهشت بی‌نتیجه مانده بود، امروز برگزار و با پذیرش عذرخواهی دستغیب و ابقا وی خاتمه یافت.

 سخنگوی شورای شهر شیراز نیز در پایان جلسه غیرعلنی چهارساعته امروز شنبه 21 اردیبهشت که به منظور بررسی اظهارات رئیس شورای شهر در جلسه علنی چهارشنبه 11 اردیبهشت برگزارشده بود، گفته: آقای دستغیب در جلسه امروز عذرخواهی رسمی به صورت تصویری انجام دادند و با توجه به عذرخواهی قبلی ایشان، اعضای شورای شهر این عذرخواهی را از ایشان پذیرفتند‌ که ملاک عمل باشد.

نواب قائدی ادامه داده: امیدواریم با همراهی افکار عمومی به سمت وحدت همه گروه‌ها و اقشار گام برداریم و وحدت همیشگی را ملاک عمل قرار دهیم‌.

وی افزوده: با توجه به اینکه مدت کوتاهی تا پایان دوره هیات رئیسه مانده، اعضای شورای شهر ترجیح دادند راهکارهای قانونی را دنبال نکنند و همین عذرخواهی را قبول کنند. 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، متن عذرخواهی احمدرضا دستغیب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به این شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم
یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاکُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ 
اظهارات اینجانب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز مورخ چهارشنبه 11 اردیبهشت ماه 98  موجب رنجش شهروندان عزیز شیراز شد.
هیچ توضیح و توجیهی در مورد این اظهارات ندارم جز آنکه این اظهارات ناشی از جو ‌روانی حاکم بر جلسه بوده و‌ مطمئنا هیچ‌گاه چنین باوری نداشته و قائل به هیچ‌گونه مرزبندی بین اقشار مختلف جامعه نیستم.
  از این رو از همه شهروندان عزیز و همکاران محترمم در شورا عذرخواهی می‌کنم.
 امیدوارم در این ماه رحمت و مغفرت، عذر تقصیر بنده مورد قبول همه عزیزان واقع شود.


انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: