کد خبر: ۲۳۰۰۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۰ - ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
جنوب نیوز: نمایشگاه منطقه ای مد، لباس و صنایع دستی خلیج فارس روز دوشنبه در آیینی با حضور مدیرکل برنامه ریزی معاونت رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده و شماری از مسئولان استانی در بوشهر گشایش یافت.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ مسئول برگزاری نمایشگاه در این آیین گفت: با هدف گرامیداشت روز ملی خلیج فارس و در قالب دومین گذر فرهنگ و هنر بوشهر نمایشگاه منطقه ای مد، لباس و صنایع دستی خلیج فارس با همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری و دانشگاه خلیج فارس برپا شده است.

هما قبادی افزود: در این نمایشگاه دانشجویانی از بندرعباس، قشم، سیستان و بلوچستان، کرمان و بوشهر تولیدات خود در عرصه های مختلف مد، لباس و صنایع دستی به معرض دید علاقه مندان گذاشته اند.

وی ادامه داد: حصیر، گلیم و گبه، رزین، عروسک، ادکلن های گیاهی، لباس های اداری، مجلسی، رسمی و تاریخی (هخامنشی) از جمله محصولات عرضه شده در این نمایشگاه است.

قبادی یادآور شد: این نمایشگاه در خیابان لیان غربی بر پا و به مدت چهار روز از ساعت 18 تا 22 پذیرای بازدید کنندگان است.

وی افزود: گذر فرهنگ و هنر بوشهر که دومین دوره آن آغاز شده زمینه ای برای حمایت از هنرمندان است.

قبادی اظهار داشت: در این ارتباط تلاش می شود این گذر روند برگزاری آن به ماهانه و یا هفتگی تبدیل تا از این طریق هنرمندان بتوانند یافته های خود را عرضه کنند.

وی افزود: تمرکز فعالیت این گذر برای بافت قدیمی شهر است و تلاش می شود میدان کوتی در مقابل دانشکده هنر و معماری دانشگاه خلیج فارس به عنوان محل ثابتی برای اجرای برنامه های گذر فرهنگ و هنر بوشهر تبدیل شود.

مدیرکل برنامه ریزی معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: نمایشگاه ارتقای توانمندی های دانشجویی با هدف ترویج صنایع دستی در حوزه دانشجویی و در واقع زمینه سازی برای ورود دانشجویان به کسب و کار مبتنی بر یافته‌ها و با بافته های دست آنهاست.

بهناز موحدی افزود: این یک کار مشترک بین معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و معاونت فرهنگی وزارت علوم است که در سه منطقه کشور برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: نمایشگاه یاد شده در منطقه جنوب با محوریت بوشهر در دانشگاه خلیج‌فارس، در منطقه شمال کشور در دانشگاه کوثر بجنورد و در منطقه مرکزی نیز در دانشگاه الزهر تهران پیش بینی شده است.

موحدی ادامه داد: هدف ترویج پوشش ایرانی اسلامی است که در واقع الگوسازی برای این حوزه در عین حال ورود دانشجویان به عرصه کسب و کار و آشنایی آنها با این موضوع است.

وی اظهار داشت: درکناراین نمایشگاه کارگاه های آموزشی نیز برگزار و در آنها صنایع دستی مطرح در حوزه‌های مختلف وشیوه های بازاریابی ارائه می شود
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: