کد خبر: ۲۲۹۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۳ - ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸
استاندار هرمزگان مطرح کرد
استاندار هرمزگان اظهار داشت: همه ما بخشی از مدیران این کشور هستیم. باید به سازمان و عملکردمان نگاه کنیم و ببینیم واقعاً این نوع مدیریت قابل قبول است؟ اینگونه مدیریت قابل پذیرش نیست

استاندار هرمزگان از روشها و عملکرد مدیران و تحولات ایجاد شده در سازمانها انتقاد کرد.

به گزارش جنوب نیوز، فریدون همتی عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی در بنادر و دریانوردی با انتقاد از وضعیت مدیریتی در سطح ادارات و دستگاه‌های دولتی بیان داشت: متأسفانه به لحاظ مدیر با مشکل روبرو هستیم و مدیران تحول گرا نداریم. عدم وجود مدیران تحول گرا باعث شده است که سرمایه‌های کشور معطل بماند.

وی عنوان کرد: عدم وجود مدیران تحول گرا یکی از علل حضور گردشگران ایرانی در کشورهای خارجی است. نفت را با مشکلات پیش رو می‌فروشیم اما به دلیل نبود زیر ساختهای گردشگری خانواده‌های ایرانی با دلارهای نفتی به سفرهای خارجی می‌روند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: کسانی که به جزایر و سواحل کشورمان سفر کرده اند عنوان می‌کنند در هیچ کشوری چنین سواحل زیبا و بکری را ندیده ایم. بنابراین اگر به دنبال جهش و تحول در کشور هستیم باید مدیران با دل و جرأت و تصمیم گیر و شجاع و خوش فهم و بلند نظر داشته باشیم که بتواند افق ۲۰ ساله را ببیند و تصمیم بگیرد نه مدیرانی که حتی یک وجب خود را هم نمی‌بینند و دور خودشان می‌چرخند. ما گرفتار چنین شرایطی هستیم.

وی تاکید کرد: ایران باید به لحاظ گردشگر داخلی و خارجی باید به نقطه‌ای برسد که نیازی به فروش نفت نداشته باشیم. نه اینکه دلمان بلرزد که اگر نفت نفروختیم چه می‌شود. اگر متکی به نفت نبودیم خروج آمریکا از برجام نمی‌توانست اقتصاد کشورمان را دچار دست خوش کند.

همتی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری فراوان در هرمزگان و حتی کشور اظهارداشت: همه ما بخشی از مدیران این کشور هستیم. باید به سازمان و عملکردمان نگاه کنیم و ببینیم واقعاً این نوع مدیریت قابل قبول است؟ اینگونه مدیریت قابل پذیرش نیست. باید به دنبال حرکت، تزریق فکر و روش‌های تحول گرا باشیم.

همتی ابراز کرد: هرمزگان و همه ایران پر از جاذبه‌های گردشگری است، ما بخشی از مدیران این کشوریم، مدیران بعد از انقلاب تلاش کرده‌اند اما اتفاقاتی که باید نیفتاده است، نظام وابسته به طاغوت را دور ریختیم در حوزه سیاسی، دفاعی و نظامی خوب عمل کردیم اما در بقیه نظامات خود بسیار عقب هستیم و بهره‌وری پایینی داریم و هم‌بستگی نداریم.

وی اظهار کرد: برخی مدیران، مجموعه تحت مدیریت شأن را ارث پدری خود می‌دانند و می‌خواهند مادام‌العمر در سمت خود باقی بمانند اما اینطور نیست و باید در طول مدت خدمت خود که گذراست برای تمام لحظه‌هایش برنامه‌ریزی کنیم.

همتی عنوان کرد: ما علاوه بر گردشگران داخلی باید جذب گردشگران خارجی داشته باشیم، سرمایه‌گذاران بسیاری با بنده در خصوص سرمایه‌گذاری در جزایر هرمزگان برای جذب گردشگران خارجی صحبت می‌کنند.

استاندار هرمزگان افزود: در بخش گردشگری در این کشور ظرفیت‌های زیادی وجود دارد، باید فکر کنیم و دلار گردشگری را جایگزین دلار نفت کنیم، کشورهایی چون ترکیه و امارات به‌اندازه نفت ما از گردشگری درآمد دارند، در صورتی که ظرفیت‌های ما بسیار بیشتر است و غیرت و تعصب می‌خواهد که این ظرفیت‌ها را در مدار بهره‌برداری بیاورد.

همتی تصریح کرد: سرمایه‌گذار باید خیالش راحت باشد که مدیران پشتش هستند، نه اینکه از یک خان به خان دیگر در چرخش باشد، فساد هم این طوری شکل می‌گیرد اگر شرایط سرمایه‌گذاری و کار فراهم شود دیگرکسی نیازی به فساد ندارد.

وی عنوان کرد: بنده به دفترم تأکید کرده‌ام هیچ سرمایه‌گذاری پشت در اتاقم نباید منتظر باشد، سرمایه‌گذاران باید بتوانند به‌راحتی و مستقیماً با خودم در رابطه باشند نه اینکه به‌واسطه ها شیرینی بدهند و فساد شکل بگیرد.

استاندار هرمزگان افزود: مدیران سه دسته‌اند، برخی وضعیت را بدتر می‌کنند، برخی وضع موجود را حفظ می‌کنند و برخی شرایط را متحول می‌کنند که در اقلیت هستند، اگر در هر سازمانی یک مدیر شگفتی ایجاد کند شرایط متحول می‌شود نقش مدیران در رونق اقتصادی بسیار مهم است.

همتی تصریح کرد: اگر کارها در هرمزگان خوب پیش نرود بنده به‌عنوان استاندار مسئول هستم و باید همه سازمان‌هایم را باید به خط و فعال کنم، مردم باید آسوده باشند.

وی عنوان کرد: باید شجاعت به خرج داد، کشور اگر رونق داشته باشد همه در رفاه هستند، اگر بهترین شرایط اقتصادی را داشته باشی و همسایگانت نان نداشته باشند حتماً از دیوار تو بالا می‌روند و فساد شکل می‌گیرند، تحریم گاهی برای ما نعمتی بزرگ است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در درون سختی‌ها کارهای بزرگ رخ می‌دهد، مگر ما در جنگ چه داشتیم؟ سیم خاردار نداشتیم و امروز موشک قاره‌پیما داریم بنابراین به گفته امام خمینی (ره) جنگ برای ما نعمت بود، تحریم هم برای ما نعمت است. باید زنجیرهایی که در نظام اداری ما برای رونق اقتصادی ایجادشده توسط مدیران باز شود.

وی ابراز داشت: از مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی می‌خواهم زمان را از دست نداده و شرایط را برای سال آینده به‌گونه‌ای حاضر کنند که تحولات برایشان شگفتی داشته باشد، ما نیز در کنار سازمان بنادر هستیم و هرکدام کاری کنیم یک خانواده ایرانی برای گردشگری دریایی به کشور دیگری نرود کار بزرگی کرده‌ایم

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: