کد خبر: ۲۲۹۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸
اعضای شورای امنیت سازمان ملل درباره مقابله با استفاده از تجاوز جنسی به عنوان سلاح جنگی اختلاف نظر دارند.
به گزارش جنوب نیوز و به نقل از فرارو، آمریکا تهدید کرده که قطعنامه سازمان ملل درباره مقابله با استفاده از تجاوز جنسی به عنوان سلاح جنگی را به دلیل طرز بیان آن درباره باروری و سلامت جنسی، وتو می‌کند.

هیأت آلمانی در سازمان ملل امیدوار است که این قطعنامه در جلسه ویژه شورای امنیت سازمان ملل که درباره خشونت‌های جنسی در درگیری‌هاست، تصویب شود. اما پیش‌نویس قطعنامه مذکور یکی از مهمترین عناصر را ندارد که ایجاد یک مکانیسم رسمی برای نظارت و گزارش اقدامات خودسرانه است چون کشورهایی مانند آمریکا، روسیه و چین با آن مخالفند.

حتی پس از حذف ایجاد این مکانیسم از قطعنامه هم آمریکا تهدید کرده که این نسخه بازنگری شده را وتو می‌کند چون شامل مواردی در حمایت قربانیان از کلینیک‌های تنظیم خانواده است. در ماه‌های اخیر، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا موضعی سرسختانه به خود گرفته و از پذیرش هرگونه قطعنامه سازمان ملل مربوط به سلامت جنسی یا باروری امتناع کرده است و گفته که چنین اظهارنظرهایی در حمایت از سقط جنین است. همچنین مخالف استفاده از واژه جنسیت است که به عنوان پوششی برای پیشرفت‌های لیبرال حقوق همجنس گرایان انگاشته می‌شود.

یکی از سخنگوهای هیأت آمریکا در سازمان ملل نیز گفت که درباره پیش‌نویس این قطعنامه‌ها که در حال بررسی هستند، اظهارنظر نمی‌کند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: