کد خبر: ۲۲۹۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۶ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۸
پس از سیل های اخیر
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آبادان گفت: هرگونه اظهار نظر در مورد استخوان ها و پلاک یافت شده در منطقه شطیط آبادان پس از بارندگی، مشروط به انجام آزمایش های لازم بر روی آنها است.
به گزارش جنوب نیوز؛ علی ثامری با ابراز ناخرسندی از عملکرد برخی پایگاه‌های خبری در اعلام زود هنگام این جسد یافت شده به نام یک شهید، اظهار کرد: بر اساس نام حک شده بر روی پلاک یافت شده مورد را از طریق سامانه بنیاد شهید آبادان پیگیری کردیم و چنین نامی را نیافتیم.

وی افزود: البته وقتی نامی بر اساس شماره کارت ملی یا شناسنامه و از طریق سامانه جستجو می‌شود زودتر به نتیجه می رسیم اما در موارد مشابه که تنها از روی نوشته پلاک بخواهیم موارد را پیگیری کنیم کار مشکل تر است چون ممکن است فامیل فردی دارای پسوند یا پیشوندی باشد که برای کوتاه شدن آن و درج آن روی پلاک آن بخش‌ها را حذف کنند.
جزئیات بیرون آمدن پلاک و استخوان های یک شهید در آبادان

وی افزود: به هر حال هر گونه اظهار نظر در این باره مشروط به انجام آزمایش‌های مختلف در این باره است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آبادان تصریح کرد: استخوان‌ها و پلاک یافت شده از طریق سپاه آبادان تحویل کمیته مفقودین خرمشهر شد و قرار است تا از طریق این کمیته و برای سیر مراحل آزمایش‌های تشخیصی تحویل کمیته مفقودین در اهواز و سپس تهران شود.

برخی منابع خبری در این خصوص نوشتند که با توجه به بالا آمدن آب رودخانه کارون در منطقه شطیط آبادان، پلاک به جا مانده از دفاع مقدس با فامیلی کاویانی پیدا می‌شود که پس از اطلاع به کمیته جست و جو مفقودین هویت این پلاک با نام ایرج کاویانی مشخص شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: