کد خبر: ۲۲۹۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۸
پرشور بودن گرچه اتفاقی خوب و مثبت در عالم ورزش و به ویژه فوتبال است اما گاهی اتخاذ تصمیمات احساسی نتایجی مخرب را در پی خواهد داشت!
جنوب نیوز – از روزی که باشگاه تراکتورسازی به لیگ برتر صعود کرده، طرفداران و بعضاً مدیرانی که با نام این مجموعه در فوتبال تبریز فعالیت می‌کنند تأکید ویژه ای بر پرشور بودن، اولین بودن و از این قبیل استعاره‌ها داشته و خواسته اند تیم و طرفدارانش را متفاوت نشان بدهند!

شاید به همین واسطه است که در همین فصل هجدهم لیگ برتر سه مدیرعامل و سه سرمربی برای این باشگاه و تیم فوتبالش تغییر کرده اند!

اتفاقی که برای محسن فروزان در دیدار با سپیدرود رشت رخ داد شاید از بدیهی‌ترین موارد فوتبالی برای هر بازیکنی در هر سطحی باشد. قطعاً محسن فروزان هرگز قابل قیاس با دروازه بانانی همچون دخیا یا بوفون نیست اما آن دروازه بانان هم در بالاترین سطح فوتبال که جام جهانی و یا لیگ قهرمانان اروپا بوده دچار اشتباهاتی شده اند ولی هرگز برخوردی قهرآمیز در این حد که از تمرینات تیم ملی و باشگاه کنار گذاشته شوند برایشان رخ نداده است!

موضوع قابل بحث، دخالت کردن مدیریت باشگاه در امورات فنی تیم است! اتفاقی که در یک باشگاه قانونمند هرگز رخ نمی‌دهد. وقتی کادر مدیریتی، سرمربی را برای هدایت تیم در نظر می‌گیرد تصمیم گیری در ارتباط با مسائل فنی یا انضباطی تیم هم در حوزه اختیارات همان فرد خواهد بود!

کما اینکه به تازگی و در دربی دهم فروردین وقتی سید مهدی رحمتی در موضوع زننده پنالتی ورود کرد و فرشید اسماعیلی هم توپ را به هوا فرستاد، اتفاقاتی که پس از آن رخ داد رفتارهایی کاملاً انضباطی و تنبیهی از سوی کادر فنی تلقی شد. سید مهدی رحمتی به نیمکت تبعید شد و فرشید اسماعیلی در دیدار با سایپا از ترکیب اصلی خارج شد. این در حالی بود که قاطبه هواداران به شدت از این اتفاق دلخور بودند و رحمتی و اسماعیلی را مقصران اصلی شکست و کم شدن بخت قهرمانی تیم شان می‌دانستند. با این وجود شفر در حمایت از دو بازیکن خود حتی از آنها تعریف کرده و از تماشاگران تیمش خواست دیگر علیه اسماعیلی شعار ندهند!

اگر زنوزی به تصور تبانی کردن محسن فروزان با هم استانی‌هایش این تصمیم را درباره خروج دروازه بان اول تیمش گرفته باید متوجه باشد تراکتورسازی ۱-۳ به حریف ته جدولی اش باخته و اگر می‌خواهد تصمیمات انضباطی بگیرد باید سراغ مهاجمان تراکتورسازی هم برود! فروزان شاید روی گلهای اول و سوم مقصر باشد اما همین دروازه بان در این بازی چند مهار خوب داشت و در ۷ دیدار قبلی دروازه تیمش را بسته نگه داشته و از عوامل مؤثر در دومی امروز تراکتورسازی در جدول رده بندی است!

فارغ از همه این مسائل جورج لیکنز (سرمربی تراکتورسازی) هم شرایط مطمئنی برای همکاری با تراکتورسازی حس نمی‌کند. وقتی مدیری تا این اندازه در مسائل داخلی تیم دخالت می‌کند، اقتدار مربی تیم را کاهش داده و ارزش و جایگاه تصمیم گیرندگی اش را نزد بازیکنان پایین می‌آورد باید منتظر عواقب آن هم باشد.

بدترین اتفاق ممکن این بود که تراکتورسازی در بهترین روزهایش دچار این تصمیم احساسی زنوزی شد. تیمی که با وجود مهره‌های باتجربه اش می‌توانست بهترین بخت خود برای رسیدن به قهرمانی در لیگ برتر را بیش از همیشه کند حالا باید با عواقب حاشیه‌های رخ داده هم بجنگد!

طرفداران تبریزی تراکتورسازی هنوز به یاد دارند شب بازی با نفت تهران و اتفاقات لیگ چهاردهم را! شبی که تراکتوری‌ها ۱-۳ از نفت تهران پیش بودند ولی با شنیدن شایعاتی دروغین از اصفهان شور و شوق همیشگی شان حلول کرد و قید بازی را زده و در نهایت با نتیجه ۳-۳ بهترین بخت برای کسب اولین قهرمانی در لیگ برتر را از دست دادند! …و چه لبخندها که آن شب به اشک تبدیل نشد؟

اگر زنوزی از اتفاقات اینچنینی عبرت نگرفته، قدیمی ترهایی که خاطرات تصمیمات احساسی و داغ آنها را درون باشگاه بر دل دارند باید مدیر مولتی میلیاردرشان، که با شنیدن یک شایعه درباره دروازه بانش او را بیرون کرده را متوجه وضعیت حساس تراکتورسازی در ۵ هفته باقیمانده تا پایان فصل کرده و مانع از دست رفتن فرصت طلایی قهرمانی آذری‌ها با دژاگه، شجاعی، حاج صفی و دیگر ستاره‌های این فصل تراکتورسازی شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: