کد خبر: ۲۲۹۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۸
مدیرعامل آب و فاضلاب استان خوزستان: در حال‌ حاضر هیچ‌ گونه مشکلی در تامین آب شرب شهرهای استان خوزستان وجود ندارد و آب تمام نقاط شهری وصل است.

به گزارش جنوب نیوز، صادق حقیقی‌پور مدیرعامل آب و فاضلاب استان خوزستان در گفت وگو با خبرنگار پول نیوز درخصوص آخرین وضعیت آب و فاضلاب شهر اهواز و دیگر مناطق درگیر سیلاب گفت: آب شرب 100 درصد شهرهای استان وصل است و تنها در 4 نقطه شهر اهواز (خیابان آذین، خیابان نور، خیابان مسجد آذربایجانیها و خیابان مستعان امانین) پس زدگی فاضلاب وجود دارد که با تلاش همکارانم سعی در برطرف کردن آن داریم.

هیچ مشکلی در تامین آب شرب استان خوزستان وجود ندارد/ در 4 نقطه اهواز پس زدگی فاضلاب بحرانی است

مدیرعامل آب و فاضلاب استان خوزستان افزود: در برخی نقاط دیگر شهر اهواز پس زدگی فاضلاب در مقیاس بسیار کوچک اتفاق افتاده که موضوع جدی و حاد نیست.

حقیقی پور یادآوری کرد: در شهر اهواز بیش از 2200 کیلومتر خطوط جمع آوری فاضلاب وجود دارد که در شرایط عادی به طور میانگین روزانه 200 مورد اتفاق گزارش می شود.

حقیقی پور ادامه داد: دبی متوسط سالیانه رودخانه کارون 250 مترمکعب بر ثانیه بوده است که طی 40 روز اخیر این عدد به 3 هزار متر مکعب بر ثانیه رسیده، به عبارتی دبی رودخانه کارون حدود 10 برابر دبی متوسط سالهای اخیر رسیده که این مسئله باعث افزایش سطح آب رودخانه و در نتیجه غرق شدن خطوط لوله انتقال فاضلاب به رودخانه شده است که بخشی از مشکل پس زدگی فاضلاب به همین دلیل و بخشی دیگر هم به دلیل ریزش خطوط فرسوده انتقال فاضلاب بوده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان خوزستان با تاکید بر این که هیچگونه مشکلی چه در کیفیت و کمیت آب شرب شهرهای استان وجود ندارد اظهار کرد: براساس پیش بینی هایی صورت گرفته اگر طی روزهای آینده در حوزه کرخه اتفاق خاصی رخ دهد آب معدنی به میزان کافی تهیه و نیز تانکرهای آب رسانی سیار آماده ارائه خدمات خواهند بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: