کد خبر: ۲۲۹۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۸ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۸
رئیس کل دادگستری استان فارس خبر داد:
رئیس شورای قضائی استان فارس گفت: تیم‌های بازرسی اداره کل بازرسی استان فارس نیز در این خصوص تحقیقاتی را آغاز و در تکمیل اطلاعات و سریع‌تر شدن روند تحقیقات مجموعه قضائی را یاری می‌کنند.
رئیس کل دادگستری فارس از ادامه تحقیقات تکمیلی پرونده وقوع حادثه سیل شیراز در دادسرا خبرداد.

به گزارش جنوب نیوز، علی القاصی در دیدار نوروزی اعضای شورای قضائی استان و مسئولان قضائی شیراز با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز ضمن تبریک سال نو و فرا رسیدن ماه شعبان از احضار برخی مسئولین در جهت بررسی حادثه سیل در شیراز به دادسرا و همچنین ادامه تحقیقات توسط کارشناسان مربوطه خبر داد.

وی با اشاره به این امر که حادثه جاری شدن سیل در شیراز در نقطه‌ای رخ داد که انتظار نمی‌رفت گفت: پرونده در دادسرا در حال انجام تحقیقات تکمیلی است و دستگاه قضائی با توجه به مدارک، شواهد و مستندات از ابتدای وقوع حادثه جاری شدن سیل، مراحل بررسی را انجام و با هر شخص حقیقی و حقوقی که در حادث شدن این واقعه کوتاهی داشته است با کسب نظر فنی و کارشناسی برخورد و نتیجه را اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از لحظه وقوع حادثه مسئولین قضائی استان در راستای انجام وظایف و تکالیف نظارتی با معاینه محل، خدمت رسانی به حادثه دیدگان در محل دروازه قرآن شیراز و سیل زدگان در محله سعدی را بررسی کرده‌اند گفت: در بدو وقوع حادثه شخص دادستان و قاضی ویژه در محل حاضر و بررسی ابعاد مختلف موضوع را در دستور کار قرار دادند.

این مقام قضائی افزود: همکاران ما با اولویت امداد رسانی به مصدومان، حفظ اموال و همچنین هماهنگی با شرکت‌های بیمه جهت جبران خسارات و جلوگیری از مشمول مرور زمان شدن پرونده خسارات آسیب دیدگان را در اولویت کاری خود قرار دادند.

رئیس شورای قضائی استان فارس با اشاره به اینکه تیم‌های بازرسی اداره کل بازرسی استان فارس نیز در این خصوص تحقیقاتی را آغاز و در تکمیل اطلاعات و سریع‌تر شدن روند تحقیقات مجموعه قضائی را یاری می‌کنند گفت: هر مسئولی که با اقدامات قابل پیش بینی می‌توانست از دامنه و عمق فاجعه بکاهد و از انجام وظایف خود کوتاهی کرده است باید پاسخگو باشد.

القاصی ضمن بیان این نکته که گزارش نهایی و تکمیلی تهیه و اطلاع رسانی خواهد شد تأکید کرد: دستگاه قضائی فارغ از هرگونه جو سازی مسئله را بررسی خواهد کرد و انتشار اخبار کذب و دامن زدن به موضوع تأثیری در تصمیم دستگاه قضائی در برخورد با مقصران واقعی حادثه نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری ا ز سخنان خود با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در حرم رضوی و تأکید ایشان بر توسعه و رونق تولید ملی گفت: دستگاه قضائی همانند سال گذشته فعالیت و حمایت‌های خود در قابل ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را مضاعف خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس حمایت از سرمایه گذاری مشروع در راستای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را از اولویت‌های کاری مجموعه قضائی استان بیان کرد و خاطر نشان ساخت: همه توان خود را در تأمین امنیت سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

القاصی بیان داشت: در قابل کمیته‌های مختلف ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مشکلات قانونی و حقوقی سرمایه گذاران را پیگیری خواهیم کرد.

وی همچنین برخورد قاطع و بدون اغماض با مفسدان اقتصادی و سو استفاده کنندگان و ایجاد کنندگان تنگناهای معیشتی برای مردم را به مانند سال گذشته در دستور قرار داده‌ایم و این رویکرد را با شدت و قاطعیت بیشتر دنبال خواهیم کرد.

این مقام عالی قضائی استان تصریح کرد: دستگاه قضائی از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی که ورود جدی تری به حوزه‌ی مقابله با فساد اداری و اقتصادی دارند حمایت خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین در خصوص رسیدگی به پرونده‌های قضائی نیز رویکرد مجموعه را به حداقل رساندن زمان رسیدگی‌ها عنوان کرد و افزود: رسیدگی به پروندها در دستگاه قضائی فارس در مقایسه با کل کشور از وضعیت مناسبی برخوردار است و تلاش کرده‌ایم در این راستا اعتماد و رضایت مردم را جلب نمائیم.

وی تصریح کرد: ایجاد دسترسی مردم به مسئولان قضائی و برگزاری ملاقات‌های حضوری و چهره به چهره در سال جاری نیز با جدیت ادامه خواهد داشت و هر آنچه در توان همکاران در جهت جلب رضایت و اعتماد عمومی باشد انجام خواهیم داد.

گفتنی است پس از این سخنان اعضای شورای قضائی استان از سخنان و ارشادات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز بهره مند شدند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: