کد خبر: ۲۲۹۳۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۸
استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان در خصوص خبر ورود آب به ورودی شهر اهواز هم گفت: مقداری آب به ورودی شهر اهواز رسیده که مربوط به کارون نبوده و از کانال سلمان وارد شهر شده است که البته ان‌شاء‌الله در حال کنترل است.

به گزارش جنوب نیوز،استاندار خوزستان در خصوص خبر ورود آب به ورودی شهر اهواز گفت: مقداری آب به ورودی شهر اهواز رسیده که مروبط به کارون نبوده و از کانال سلمان وارد شهر شده است که البته ان‌شاء‌الله در حال کنترل است.

غلامرضا شریعتی در تشریح آخرین وضعیت کنترل سیلاب در استان خوزستان گفت: خروجی سدها کم شده است؛ با این حال در حال حاضر ۳۲۰۰ متر مکعب بر ثانیه آب کارون در حال عبور از مقطع اهواز است.

وی افزود: در خصوص کرخه هم ۲۴۷۵ متر مکعب خروجی داریم؛ چراکه ورودی کرخه همچنان بالا است و همین موضوع هم شهرهای پایین دست را تحت فشار قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد:‌ اگر آورد کرخه کاهش پیدا کند، خروجی این سد را هم کاهش می‌دهیم.

استاندار خوزستان در خصوص خبر ورود آب به ورودی شهر اهواز هم گفت: مقداری آب به ورودی شهر اهواز رسیده که مربوط به کارون نبوده و از کانال سلمان وارد شهر شده است که البته ان‌شاء‌الله در حال کنترل است.

وی درخصوص برگزاری جلسه مدیریت بحران در استان هم گفت: جلسه مدیریت بحران استان شب گذشته برگزار شده و تصمیماتی هم برای کنترل سرریز سدها اتخاذ شده است.

شریعتی همچنین در خصوص انتقاد خود از عدم تخلیه برخی خانه‌ها در مسیر سیلاب و آخرین تحولات در این زمینه گفت: به آمار خانه‌های تخلیه شده افزوده شده است اما هنوز برخی برای تخلیه منازل خود مقاومت می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص بازگشایی مدارس در این استان هم گفت: امروز مدارس استان تعطیل است و طبق اعلام قبلی احتمالا تا پایان هفته هم شرایط بازگشایی مدارس مهیا نباشد.

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان گفت: در حال حاضر حدود ۹۷ درصد مخازن سدهای استان خوزستان پر شده است.

فرهاد ایزدجو" در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، آورد بخش سیلابی رودخانه‌های استان را هشت میلیارد و 700 میلیون مترمکعب عنوان کرد و افزود: ۳ میلیارد و ۴۶۰ میلیون متر مکعب از این میزان در مخازن سدها نگهداری و مابقی آن رهاسازی شده است.

وی ادامه داد: آورد طبیعی رودخانه‌های استان خوزستان از ابتدای سال آبی ۹۸-۹۷ (اول مهرماه) تاکنون ۲۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب بوده که از این مقدار حدود ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون متر مکعب از مخزن سدها خارج شده است.

ایزدجو با تاکید بر پایداری و سلامت کامل بدنه سد مخزنی کرخه تصریح کرد: هم‌اکنون ورودی به سد کرخه دوهزار و ۲۸۷ مترمکعب در ثانیه و خروجی آن دو هزار و ۴۷۶ مترمکعب در ثانیه است.

وی تراز کنونی سطح آب در مخزن سد کرخه را ۲۲۴.۵ متر اختلاف از سطح دریا عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۲۵۵ میلیون متر مکعب از حجم این سد خالی است و این میزان به‌طور معمول باید یک میلیارد متر مکعب باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: