کد خبر: ۲۲۹۲۷۰
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۸
مهرداد جشنی پور
طبیعی است که هر چه به ایام انتخابات نزدیک تر شویم، فضای غبارآلود کنونی رنگ شفاف تری به خود می گیرد و افرادی که هم اکنون دست از سر مرده ها در مجالس ترحیم برای جلب اعتماد بازماندگان آنها هم بر نمی دارند به زودی عیار خود را سنجیده و تصمیم هایی عقلانی تر اتخاذ خواهند کرد.
جنوب نیوز: در حالی که از آخرین وضعیت جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در قالب لایحه جامع انتخابات خبری در دسترس نیست و جلسات مربوط به آن نیز پس از 13 اسفندماه سال گذشته انجام نشده اما تعطیلات نوروزی فرصت مناسبی را به برخی کاندیداهای احتمالی انتخابات امسال مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر ارائه کرد تا به رایزنی های خود برای جلب اعتماد مردم ادامه دهند

بر اساس این گزارش، نگرانی زائدالوصف، اصلاح طلبان استان بوشهر و به خصوص شهرستان دشتستان که بزرگترین شهرستان استان و دارای یک نماینده است را به خود اختصاص داده است و در حالی که شعارهای انتخاباتی رئیس ستاد انتخابات روحانی در استان بوشهر که توانست از شهرستان دشتستان، به مجلس راه یابد بر زمین مانده، آنها به دنبال یک آلترناتیو قوی جهت جایگزینی وی هستند.

به عقیده اصلاح‌طلبان دشتستانی، سعادت نماینده کنونی مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی هرگز نتوانست به جز حلقه کوچکی از طرفداران دولت که عموما خارج از بدنه اصلاح‌طلبی بوده، بین اصلاح‌طلبان واقعی و مجموعه دولت در سطح شهرستان و استان قرابتی ایجاد و آنها را در بدنه دولت جایگاهی در خور شان آنها بدهد.

البته حال و روز اصلاح طلبان مرکز استان نیز خوش تر از همفکران دشتستانی خود نیست به گونه ای که چندی پیش سیروس بنه گزی از فعالان اصلاح طلب استان نیز در گفتگویی اعلام کرده که احزاب سیاسی اصلاح طلب هنوز در خصوص انتخابات پیش رو اعلام موضع نکرده و حتی جلساتی پیرامون انتخابات نیز برگزار نکرده اند و اینجانب نیز به شخصه هنوز قانع نشده ام که بخواهم با فردی پیرامون انتخابات صحبت کنم.

دبیر حزب کارگزاران شاخه استان بوشهر و رییس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان بوشهر با اعلام این که هم اکنون اصلاح طلبان هیچ گزینه ای جهت حمایت در انتخابات استان ندارند، این را هم گفته که در حال بررسی شرایط موجود برای ورود به عرصه انتخابات هستیم.

به نظر می رسد که این نوع اظهار نظرها صرفا برای دورنگه داشتن کاندیدای اصلی حوزه های چهارگانه استان این جریان سیاسی از هرگونه حاشیه سازی دورن و برون سازمانی باشد تا به موقع و پس از معرفی کاندیداهای پوششی، گزینه های اصلی رونمایی شود.

در اردوگاه اصول گرایان اما شرایط متفاوت تر است. در این مجموعه هر روز شاهد رونمای از اسامی هستیم که خود را منتسب به این جریان می دانند در حالی که بخش اعظم آنها کار تشکیلاتی نکرده و صرفا از یک تکلیف به عنوان وظیفه ای شرعی برای ورود به انتخابات خبر می دهند.

اگر افراد منتسب به جریان اصول گرای استان بوشهر بخواهند به شکل خودمحوری و بدور از نگاه عالمانه بزرگان این نحله سیاسی، وارد کارزار انتخابات مجلس شوند بدون هیچ کم و کاستی شکست خواهند خورد هم چنان که در ادوار گذشته و در انتخابات مختلفی که با چند کاندیدا وارد شدند به دلیل همین نوع کارکرد که فاقد یک استراتزی سازمانی و حزبی بود، راه به جایی نبردند.

انتظار می رود که این افراد تکلیف را نه در هوای نفس بلکه در نصایح بزرگان ببینند و چندان از شانتاژ روانی پوچ عده ای وامانده از جریان ناب اصول گرایی بهره مند نشوند.

طبیعی است که هر چه به ایام انتخابات نزدیک تر شویم، فضای غبارآلود کنونی رنگ شفاف تری به خود می گیرد و افرادی که هم اکنون دست از سر مرده ها در مجالس ترحیم برای جلب اعتماد بازماندگان آنها هم بر نمی دارند به زودی عیار خود را سنجیده و تصمیم هایی عقلانی تر اتخاذ خواهند کرد.

یادداشت: دکتر مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال سیاسی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: