کد خبر: ۲۲۸۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
با حضور وزیر بهداشت
پنجمین کنگره ۴۵۰ شهید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور وزیر بهداشت، امام جمعه، استاندار و شماری از خانواده‌های شهدا در بوشهر برگزار شد.
به گزارش جنوب نیوز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پنجمین کنگره ۴۵۰ شهید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بوشهر اظهار داشت: شهدا درس‌های بزرگی به ما آموختند ولی ارزشمندترین آن درس عشق و عاشقی بود که از معلم اصلی خود حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) آموخته بودند.
وی با اعلام این که شهدا به ما آموختند که نباید در مقابل ظلم و استبداد زانو بزنیم و از شهدا درس گرفته‌ایم برای خدمت به مردم از هیچ پدیده‌ای نهراسیمْ افزود: شهدای گرانقدر با رشادت و اقتدار در جنگ 8 ساله درس عشق و عاشقی به ملت آموختند و اقتدار ایران به ارمغان آورند.
کنگره شهدای وزات بهداشت در بوشهر به روایت تصویر
سعید نمکی تصریح کرد: خلق این صحنه‌های زیبا در برگزاری کنگره و یادواره شهدا نشان از عزتمندی ایثارگران و شهدا است. شهدا درس‌های بزرگی به ما آموختند ولی ارزشمندترین آن درس عشق و عاشقی بود که از معلم اصلی خود حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) آموخته بودند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: شهدا به ما آموختند که نباید در مقابل ظلم و استبداد زانو بزنیم .ما از شهدا درس گرفته‌ایم برای خدمت به مردم از هیچ پدیده‌ای نهراسیم.
وی یادآور شد: شهدا درسی که در بیرون از مرزهای سرزمین‌مان به ما دادند این بود که به سرزمین ما نگاه چپ نکنند امروز صدها پایگاه شلیک موشک داریم ولی با کسی جنگ نداریم ولی اگر تعرضی کردند 5 دقیقه بیشتر دوام نمی‌آورند.

نمکی با اعلام این که شهدا و خانواده شهدا نظام اسلامی را در مقابل بدخواهان و دشمنان بیمه کرده است ودعای خیر والدین شهدا همواره پشت نظام اسلامی قرار داردْ گفت: در 8 سال جنگ تحمیلی شهدا نگذاشتند یک سانتیمتر از خاک ایران اشغال شود. شهدا با رشادت هم خود به سعادت رسیدند هم عزت و اقتدار به ایران دادند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: آخرین قطره خون شهدا پشت مرزها پس گرفتیم. پس از جنگ 8 ساله رشادت و فداکاری رزمندگان به‌گونه‌ای بود که یک سانتی‌‌متر از خاک ایران در اشغال دشمن نبود.

وی با اشاره به حادثه سقوط اورژانس در چهارمحال بختیاری ، اظهار داشت: دو هفته قبل نیروهای اورژانسی که برای یاری رساندن به زایمان یک زن به روستایی در استان چهارمحال بختیاری اعزام شده بود هلی‌کوپتر اعزامی پس از برخورد با کابل فشار قوی سقوط کرد و 5 تن جان باختند ولی برای رسیدگی به  مشکل زن باردار، پایگاه دیگر اورژانسی بلافاصله به روستای محروم یاد شده اعزام شد و نگذاشتند این بانو جان خود را از دست بدهد و این درس و آموزه از ایثار و رشادت شهدا آموخته  شده است.

وی ادامه داد: هیچ کشور نمی‌تواند به ایران نگاه چپ کند. زنان و مردان  ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون نشان دادند که این کشور زیر چتر ولایت قرار دارد و با اقتدار از ایران دفاع می‌کنند.

نمکی با اشاره به این که در زمینه تامین تجهیزات پزشکی و دارو هیچ نگرانی وجود نداردْ گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن، هیچگونه نگرانی در تامین دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد و تمهیدات لازم برای سال 98 اندیشیده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: مجاهدت‌های جوانان در میدان‌های سخت از جمله دفاع مقدس با ذکر دعا و روحیه برادری و ایثار همراه شد و ماجراهای صدر اسلام را زنده کرد.

سعید کشمیری افزود: بوشهر در دفاع از آب‌ و خاک کشور دو قرن در برابر هلندی‌ها مقاومت کرده و توسط انگلیسی‌ها مورد حمله قرار گرفت ولی بزرگمردانی از استان بوشهر همچون رئیس‌علی دلواری توانست با مبارزه این میدان را همچنان نگه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در این کنگره اظهار داشت: شهید با شهادتش به عرش می‌رسد، زیباترین، عقلانی‌ترین و پرسودترین شکل تحول انسانی در عرصه حیات دنیوی شهادت است.
وی افزود: شهدا با مقاومت خود برای مملکت اقتدار آفریدند افزود: شهید با مقاومت و شهادت خود اقتدار ملی، عزت دینی و برای خانواده خود افتخار اجتماعی می‌آفریند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ادامه داد: شهید ستاره پر فروغ و بی غروب دین، انقلاب و مملکت است و یک سنگر بزرگ در عرصه مقاومت و پایداری است. شهید عمرش را می‌دهد ولی حیات جاودانه بدون عدم را برای خود تضمین می‌کند.

امام جمعه بوشهر: وزارت بهداشت در جنگ تحمیلی خدمات ماندگاری ارائه کرد

صفایی بوشهری گفت: نقش وزارت بهداشت در جنگ تحمیلی مهم است.وزارت بهداشت و درمان در جبهه‌های نبرد در 8 سال دفاع مقدس نقش آفرینی مهمی داشتند که خدمات آنان در عرصه‌های گوناگون قابل قدردانی و تحسین است.

مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران نیز گفت: امنیت و عظمت موجود در کشور مرهون خون شهدای گران‌قدر بوده که آثار آن در تمام دنیا نمایان است.

وی افزود: شهدا جزو خانواده بزرگ وزارت بهداشت هستند و امروز ما میزبانی خانواده‌های این عزیزان را بر عهده‌داریم.

سید محمدهادی موسوی عنوان کرد: ما در دفاع مقدس ۳۰۰ هزار شهید، ۱۸ هزار شهید مربوط به ترور و ۵۰۰ هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده‌ایم. ۱۶۴ خانواده تعداد چهار شهید، ۱۸۶ خانواده تعداد سه شهید و ۷۰۰ خانواده تعداد دو شهید را تقدیم انقلاب کرده‌اند.

مشاور وزیر بهداشت در امور شاهد و ایثارگران یادآور شد: از رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مردم و مسئولین دلسوز این شهرستان تقدیر می‌کنیم زیرا شاهد همدلی در استان بوده‌ایم و کنگره شهدای وزارت بهداشت را به شکلی مطلوب برگزار کرده، شأن و شخصیت شهدا را به بهترین نحو حفظ کردند.

وی ادامه داد: امید است خداوند توفیق خدمتگزاری به این عزیزان و خانوادهای آنان را بیش از بیش به ما عنایت کرده تا قدردان زحمات آنان بوده و راه آنان را ادامه دهیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: