کد خبر: ۲۲۸۸۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
به همت سازمان مدیریت پسماند
صبح امروز همایش استقبال از بهار توسط سازمان مدیریت پسماند بندر بوشهر انجام شد تا در آستانه نوروز، کار تنظیف نقاط شهری به همراه جمع آوری پسماند شتاب بیشتری به خود گیرد.
به گزارش جنوب نیوز، دکتر سید نورالدین امیری صبح امروز در همایش استقبال از بهار که توسط سازمان مدیریت پسماند بندر بوشهر انجام شد ، اظهار داشت: بوشهر یکی از شهرهای زیبای کشور است که این طراوات و زیبایی مدیون تلاش های شبانه روزی پاکبانان می باشد.

وی افزود: از روزی که سکان شهرداری بندر بوشهر را بدست گرفته ام ،نگاهی ویژه به پاکبانان داشته ام و از آنجا که این افراد زحمتکش ترین و در عین حال کم ادعاترین همکاران ما در شهرداری هستند، تلاش کرده ام که در همه حال پیگیر مطالبات و حقوق آنها در عرصه های مختلف باشم.


شهردار بندر بوشهر تصریح کرد: تا روزی که در شهرداری خدمت گذار مردم بوشهر باشم ، خود را نماینده پاکبانان می دانم و اگر بابت قصورات هر کدام از کارکنان و مدیران شهرداری گذشتی هم بخواهم بکنم اما در هیچ شرایط از تقصیر افرادی که بخواهند حقوق پاکبانان را پایمال کنند نخواهم گذشت و در چارچوب قانون با متخلفین به حقوق این قشر زحمتکش مقابله خواهم کرد.

امیری ادامه داد: در روزهای پایان سال قرار داریم و سعی ما این است که بوشهر را به میزبانی از بهار آماده کنیم که حق مردم این شهر با اصالت، داشتن شهری زیبا و توسعه یافته است.


وی یادآور شد: از دو ماه گذشته با یک برنامه روزشمار برای استقبال از بهار، شهر بوشهر را آماده کرده ایم و در 15 روز مانده به پایان سال سعی ما این است که کیفیت را فدای کمیت نکنیم.

شهردار بندر بوشهر با اعلام این که یکی از مهمترین ساختارذهایی که نقش اساسی در روند آماده سازی شهر بوشهر برای استقبال از بهار دارد، سازمان مدیریت پسماند است، گفت: اگر در سال گذشته شهر بوشهر به عنوان یکی از بهترین شهرهای ایران در ایم نوروز انتخاب شده ، مدیون تلاش های کارکنان شهرداری مرکز استان و به خصوص سازمان مدیریت پسماند است.


430 پاکبان کار تنظیف شهری و جمع آوری پسماند در ایام نوروز را بر عهده دارند

مهندس حسن شجاعی پور در این آیین ، اظهار داشت: در راستای تنظیف نقاط مختلف شهری و به خصوص محلات، از امروز طرح استقبال از بهار آغاز شده است.

وی افزود: این طرح یک ماه بوده و با افزایش نیروی انسانی به دنبال این هستیم که طی دو مرحله از 14 لغایت 29 اسفندماه و از اول فروردین لغایت 15 فروردین اقدامات لازم در جهت جمع آوری پسماندهای شهری و تنظیف معابر و خیابان های اصلی و فرعی انجام شود.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری بوشهر تصریح کرد: بعداز اجرای طرح استقبال از بهار به دلیل ورود مسافران نوروزی ، 130 نفر نیروی انسانی پاکبان در سواحل و محلات بوشهر به جمع 400 نفری کنونی پاکبانان اضافه می شوند تا چهره زیبای شهر دستخوش شلوغی ایام نوروز نشود.


شجاعی پور افزود: پیش از اجرای طرح استقبال از بهار، در سال گذشته بر اساس آمارهی رسمی استخراج شده در سطح کشور، بندر بوشهر به عنوان زیباترین و بهترین شهر در ایام نوروز معرفی شده که این افتخار مدیون تلاش های شبانه روزی و بی وقفه پاکبانان هستیم.

وی عنوان کرد: امسال نیز با برنامه ریزی که صورت گرفته است قطعا اولین شهر در حوزه جمع آوری پسماند خواهیم بود.

بوشهر رتبه اول جمع آوری پسماند در سطح کشور در اختیار دارد

مهندس مریم قربانی نیز گفت: یکی از نقاط قوت شهرداری بندر بوشهر ، سازمان مدیریت پسماند شهرداری است که بر اساس نظرسنجی انجام شده در سال گذشته ، موفق به کسب رتبه برتر در حوزه جمع آوری پسماند شده است.

وی افزود: با توجه به کسب این رتبه، انتظار می رود که با یک برنامه ریزی مناسب بتوانیم در نوروز امسال نیز از این حیث در سطح کشور برتر باقی بمانیم.


معاون امور عمرانی فرمانداری بوشهر تصریح کرد: بخش قابل توجهی از حقوق کارگران پسماند در آینده امکان دارد هزینه سلامت آنها شود که از همه شهروندان انتظار داریم در جمع آوری زباله ها، مشارکت فعالی داشته باشند.

قربانی بیان کرد: به دنبال این هستیم که با استقرار مخازن جمع آوری زباله و پسماند، از هر گونه انباشت زباله در غیر از مکان های تعبیه شده اجتناب شود.


وی یادآور شد: با توجه به نارضایتی شهروندان، امسال اجازه نمی دهیم که در غیر از مکان های پیش بینی شده که همراه با یک سری امکانات است، در جاهای دیگر افراد اقدام به برپایی چادر و ریختن پسماندهای خوراکی خود در محیط پیرامونی کنند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: