کد خبر: ۲۲۸۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۷ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
در شهر صدرا استان فارس اتفاق افتاد
«رحیم خدابخشی» دبیر تشکل آرمان عدالت‌خواه دانشگاه شیراز، «احسان زیارتی» رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز و «حمید محمدپور» دبیر سابق تشکل آرمان پس از چند ساعت با پیگیری‌های انجام‌‌شده، آزاد شدند.
به گزارش جنوب نیوز، جمعی از دانشجویان انقلابی دانشگاه شیراز از تشکل‌های بسیج دانشجویی و  آرمان (عدالت‌خواه) که پس از انتشار گزارش فارس با عنوان «داستان پاکبان‌هایی که حقوق نگرفته اخراج شدند» پیگیر موضوع عدم پرداخت حقوق پاکبان‌ها و اخراج چند تن از آن‌ها شدند، علاوه بر موضع‌گیری در قالب بیانیه، امروز نیز با در دست داشتن پلاکاردهایی در نمازجمعه شهر صدرا حاضر شدند.

این حضور با دخالت نیروهای شهرداری شیراز به حاشیه کشیده شد و سه تن از دانشجویان بازداشت شده و به کلانتری صدرا منتقل شدند.

آخرین اخبار حاکی از آن است که «رحیم خدابخشی» دبیر تشکل آرمان عدالت‌خواه دانشگاه شیراز، «احسان زیارتی» رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز و «حمید محمدپور» دبیر سابق تشکل آرمان پس از چند ساعت با پیگیری‌های انجام‌‌شده، آزاد شدند.

دبیر مرکز مطالبه‌گری و عدالت‌طلبی بسیج دانشجویی استان فارس در توضیح شرح اتفاقات امروز گفت: در جهت اعاده حق پاکبان‌ها و بازگشت به کار پاکبان‌های اخراجی صدرا پس از ارسال نامه‌ای سرگشاده به شهردار، شورای شهر و همچنین امام‌جمعه صدرا، خواستار رسیدگی به مسئله پیش‌آمده شدیم.

میلاد حاجی‌زاده ادامه داد: امروز به همراه چند تن از دانشجویان در نمازجمعه صدرا حاضر شدیم تا مطالبه آن‌ها را بیان کنیم، اما گویا شهرداری صدرا از حضور ما اطلاع داشته و نیروهای خود را در نمازجمعه مستقر کرده بود تا پلاکارد‌های دانشجویان را جمع کرده و جلوی شنیده شدن صدای آن‌ها را بگیرند.

از بازداشت دانشجویان تا سرقت تلفن همراه!/ انتقاد تند تشکل‌های دانشجویی از شهردار صدرا

وی افزود: نیروهای شهرداری صدرا با سر دادن شعار‌های «مرگ بر منافق» جو را متشنج کردند که بعد از این اتفاقات مأموران نیروی انتظامی هم برای پایان دادن ماجرا وارد صحنه شدند و تعدادی از دانشجویان را بازداشت کرده و به کلانتری بردند که با وساطتی که نیروی انتظامی انجام داد، دانشجویان بسیجی و انقلابی آزاد شدند.

دبیر مرکز مطالبه‌گری و عدالت‌طلبی بسیج دانشجویی استان فارس تصریح کرد: قرار شده فردا جلسه‌ای برای رفع مشکل این پاکبان‌ها برگزار شود و تا اواسط هفته حقوق آن‌ها داده شود، اگر این وعده عملی نشود ما مجدداً پیگیر مطالبات پاکبان‌های شهرداری صدرا خواهیم شد.

نیروهای شهرداری با شعار « مرگ بر منافق» جو را متشنج کردند

دبیر مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز نیز در گفتگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: متأسفانه شهرداری صدرا به‌جای تشکیل ستاد رسیدگی به انتقادات و اعتراض‌ها، ستاد برخورد با معترضین راه‌اندازی کرده است.

رحیم خدابخشی با بیان اینکه طی چند روز گذشته پیگیر مطالبات پاکبان‌های شهرداری صدرا نسبت به حقوق عقب‌افتاده و وضعیت بیمه‌شان بودیم، ادامه داد: چندی پیش پاکبان‌های صدرا در اعتراض به عدم پرداخت حقوق مقابل شهرداری صدرا تجمع می‌کنند، اما چند تن از آن‌ها اخراج می‌شوند.

وی افزود: با اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز تصمیم گرفتیم که در حمایت از پاکبان‌ها امروز در نمازجمعه صدرا حاضر شده و با در دست داشتن پلاکاردهایی که در آن بر تکریم کارگر و احقاق حقوق آن‌ها تأکید شده بود، پرداخت حقوق و مزایای عقب‌افتاده آن‌ها را مطالبه کنیم.

دبیر مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز گفت: پس از پایان نماز ما در حیاط محل نمازجمعه پلاکاردها را دست گرفتیم و یکی از دانشجویان قصد داشت به نمایندگی از جمع دانشجویی برای مردم صحبت کند، اما نماینده ما هنوز شروع به سخنرانی نکرده بود که رئیس روابط عمومی شهرداری صدرا با فریاد «مرگ بر منافق» جو را متشنج کرد.

وی تصریح کرد: پس از چند دقیقه سه نفر دیگر از کارکنان شهرداری با فریاد اینکه این‌ها ضدانقلاب هستند، این‌ها منافق‌اند و از این برچسب‌ها جو را به هم ریختند و بعدازاین ماجرا سه نفر ازجمله بنده، یکی از اعضای شورای مرکزی مجمع آرمان و مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز دستگیر شدیم.

خدابخشی تصریح کرد: نیروهای شهرداری صدرا تلفن‌های همراه دانشجویان را نیز گرفتند و حتی تلفن همراه یکی از دانشجویان نیز به سرقت رفت که پس از ساعت‌ها انکار پس داده شد.

مطالبه‌گری که بازی در پازل دشمن معنی شد!

این دانشجوی عدالت‌خواه بیان کرد: این برخورد زشت و غیرانسانی عوامل شهرداری صدرا در چند متری امام‌جمعه صدرا صورت گرفت، ایشان در خطبه‌های نمازجمعه بجای حمایت از دانشجویان که پیگیر مطالبات پاکبانان بودند، با این صحبت که در پازل دشمن بازی نکنید، حاضر نشدند در جمع ما حضور پیدا کنند. 

دبیر مجمع دانشجویی آرمان دانشگاه شیراز خاطرنشان کرد: این اولین برخورد شهرداری صدرا در دوره مدیریت آقای عباس ملک‌زاده در کسوت شهردار صدرا با منتقدین نیست و بارها شاهد به حاشیه بردن مطالبات کارگران شهرداری از سوی عوامل این سازمان بوده‌ایم، متأسفانه تا امثال آقای ملک‌زاده بر مسندهای مدیریتی تکیه زده‌اند، امکان اصلاح و بهبودی نیست.

دست از مطالبه به‌حق خود برنمی‌داریم

وی با بیان چند سؤال گفت: آیا کسی که در جواب اعتراض کارگران زحمت‌کش از ادبیات  زشتی استفاده می‌کند لیاقت این پست را دارد؟ واقعاً برای ما سؤال است که در شهرداری صدرا چه می‌گذرد که سعی در خفه کردن هر صدای مخالفی دارند؟ آیا اتفاقات بزرگ‌تری در شهرداری در حال وقوع است؟ از مسؤولین درخواست پیگیر فوری و جدی وضعیت شهرداری صدرا را داریم. 

این فعال دانشجوی در پایان تأکید کرد: ما دانشجویان تا احقاق حق کامل پاکبانان شهرداری و برگشت اخراج‌شدگان و برخورد با متخلفان دست از مطالبه به‌حق خود برنمی‌داریم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: